Pandemiden önce aşıyı bulmuş! Dünyayı sarsan sır ölüm

Tüm dünyayı saran korona virüs Çin bağlantısı hakkında çok konuşulacak yeni detaylar ortaya çıktı.

Pandemiden önce aşıyı bulmuş! Dünyayı sarsan sır ölüm
Pandemiden önce aşıyı bulmuş! Dünyayı sarsan sır ölüm  iyihaberim

Yaklaşık 2 yıl önce Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan korona virüs (Covid-19) küresel gündemimizdeki yerini koruyor. Virüs 4 milyona yakın kişiyi öldürürken dünya genelinde on milyonlarca insana bulaştı.

Pek çok ülke aylar boyunca 'eski normal'e veda ederken can kaybının yanı sıra milyarlarca dolarlık zarar da meydana geldi.

Küresel aşılamada 2 milyar dozu geride bırakan dünya tünelin ucundaki ışığı gördü ancak virüsün neden ve nasıl ortaya çıktığı hala tartışma konusu. Son dönemde ortaya çıkan ABD raporları ve sızan elektronik postalar virüs - Çin bağlantısını her geçen gün güçlendirirken yeni bir iddia ortaya atıldı.

Yusen Zhou isimli Çinli bir bilim insanının 24 Şubat 2020'de Çin Halk Kurtuluş Ordusu adına bir Kovid-19 aşısı için patent başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Hürriyet'in İngiliz Daily Mail gazetesinden derlediği habere göre, aşı için patent başvurusu Çin, virüsün insanlara bulaştığını ilan etmesinden sadece birkaç hafta sonra gerçekleşti. Başka bir deyişle Çin ordusunda görev alan bilim adamı, virüs küresel bir pandemi ilan edilmeden önce bir Kovid-19 aşısı için patent başvurusunda bulundu.

Zhou'nun aşı için bu kadar hızlı bir şekilde patent başvurusu yapması Çinli yetkililerin virüsü itiraf ettiklerinden çok daha önce bildiğine işaret ediyor.

3 AY SONRA HAYATINI KAYBETTİ 

Zhou'nun akıbeti de bir hayli kuşkulu. Orduda görev alan bilim insanı bu başvurusundan yaklaşık 3 ay sonra hayatını kaybetti. Zhou'nun Wuhan Viroloji Enstitüsü müdür yardımcısı ile yakın çalıştığı da gelen iddialar arasında. Haliyle virüsün Çin laboratuvarından çıktığı iddiaları bir kez daha gündeme geldi.

pandemi önce aşı bulunma sır ölüm korona
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları