Fenerbahçe’nin ‘futbolda şike kumpası’ davası Avrupa manşetlerinde

Fenerbahçe’nin ‘futbolda şike kumpası’ davası Avrupa manşetlerinde yer aldı.

Fenerbahçe’nin ‘futbolda şike kumpası’ davası Avrupa manşetlerinde
Fenerbahçe’nin ‘futbolda şike kumpası’ davası Avrupa manşetlerinde iyihaberim

Dünyanın önde gelen basın kuruluşları Reuters, ESPN, De Telegraaf, Der Spiegel, L'Equipe Fenerbahçe'ye yapılan kumpasın davasında bin yıllık hapis cezaları çıkmasını öne çıkardı.

İngiliz haber ajansı Reuters, “Türk mahkemesi, Fenerbahçe davasında bin yıllık cezalar verdi” başlığıyla verdiği haberde Fenerbahçe'nin daha önce ceza aldığı davanın, savcıların kumpas kurulduğunu ifade etmesi üzerine yeniden açıldığını belirtti. Reuters, mahkemenin kararına göre, sözde şike suçlamalarının FETÖ ile bağlantılı savcılar tarafından yapıldığını yazdı. Reuters, Başkanımız Ali Koç'un maddi ve manevi olarak tazminat talebine de haberinde yer verdi.

Amerikan spor haber sitesi ESPN, ‘Fenerbahçe davasında komploya karşı bin yıllık hapis cezalarının' verildiğini yazarken, Fenerbahçe'nin daha önce ceza aldığı davanın hakimleri ve savcılarının ülke dışına kaçmış olduğunu ifade etti.

Hollanda basınından De Telegraaf, “Fenerbahçe Kulübü'ne kurulan kumpasa uzun hapis cezaları çıktı” başlığıyla tarihi günü duyurdu.

Alman dergisi Der Spiegel, Fenerbahçemize kurulan Kumpas'ın Davası'nın sonucuna göre bunu yapanların FETÖ'ye bağlı olduğunu, Fenerbahçe'ye ve Başkan Aziz Yıldırım'a zarar vermek üzere bir araya gelmiş olduklarını yazdı. Spiegel, Fenerbahçe'nin bu dönemde mali açıdan krize girdiğini de aktardı.

Fransız gazetesi L'Equipe, “Türkiye'de sahte şike suçlamalarına müebbet hapis cezaları çıktı” başlıklı haberde “2011'de Türk futbolunu sarsan ve Fenerbahçe'yi de içeren sahte şike suçlamalarının davasında 3 kişi, toplam 2 bin yıla varan hapis cezalarına çarptırıldı” ifadelerini kullandı. Sürecin Fenerbahçe taraftarları için bir travma olduğunu yazan L'Equipe, Başkan Ali Koç'un “Hukuki sonuçlar ne olursa olsun Fenerbahçe'ye yaşatılanlar, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün ve milyonlarca taraftarının bu uzun süreçte yaşadıkları hiçbir kelimeyle, hiçbir hukuki sonuçla karşılanamaz, ölçülemez” şeklindeki sözlerine de yer verdi.

ali koç fenerbahçe fetö avrupa şike kumpası manşet aziz yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları