Erdoğan korona tedbirlerinde gevşeme tarihini verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan korona tedbirlerinin ne zaman gevşeyeceğini söyledi.

Erdoğan korona tedbirlerinde gevşeme tarihini verdi
Erdoğan korona tedbirlerinde gevşeme tarihini verdi iyihaberim

Korona virüs ile mücadele kapsamında Haziran ayı ile itibariyle Türkiye'de kademeli normalleşme tedbirleri uygulanıyor. Son günlerde korona virüs vaka ve vefat sayılarında düşüş yaşanmaya başlanması ile birlikte AKP MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 21 Haziran'ın ardından bazı rahatlamaların olabileceğini söylediği öğrenildi. Temmuz ayında ise tedbir kararları tekrardan gözden geçirilecek.

KARARLAR GÖZDEN GEÇİRİLECEK 

Hürriyet'te yer alan habere göre önceki gün düzenlenen AKP MKYK toplantısında Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu'nun aşılanma ile birlikte vakaların daha da düşmesinin beklendiğini ifade etti. Vaka sayılarındaki azalma ve aşı hızına bağlı olarak, 21 Haziran'ın ardından bazı rahatlamaların olabileceği de değerlendirildi. Temmuz ayında ise tedbirlerle ilgili kararların tekrar gözden geçirileceği ifade edildi.

YERLİ VE MİLLİ AŞI GÜNDEMDE 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Aşılanma hızlanacak, bununla birlikte 21 Haziran sonrası yapacağımız toplantıda Sağlık Bakanımız, Bilim Kurulumuz ve ilgili bakanlıklarımızla tedbirleri tekrar gözden geçireceğiz. Temmuz ayı inşallah daha iyi olacak" dediği öğrenildi. Yerli ve milli aşı çalışmalarının da gündeme geldiği toplantıda, ekim, kasım aylarında yerli aşı ile aşılanma için ekiplerin çalıştığı aktarıldı.

erdoğan korona tedbir gevşeme tarih verdi temmuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları