Vergi borcu olanlara yeni düzenleme geliyor

AKP Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifini TBMM’ye sundu.

Vergi borcu olanlara yeni düzenleme geliyor
Vergi borcu olanlara yeni düzenleme geliyor iyihaberim

AKP İstanbul milletvekili Vedat Demiröz ve AKP milletvekillerinin imzasını taşıyan ve bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına imkan tanıyan kanun teklifi TBMM Başkanlığı'na sundu.

Teklifle, 17 Kasım 2020’de yayınlanan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla kişi ve kuruluşların Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, İl Özel İdareleri, belediyelere olan borçları yapılandırma ve taksitler halinde ödeme imkanı getirildiği hatırlatılarak, bu borçlar yeniden yapılandırma düzenlemesi yapılmasının amaçlandığı dile getirildi.

Kanun kapsamında 30 Nisan tarihi öncesi vergi, vergi cezaları, idari para cezaları, kovid kapsamında idari para cezaları SGK borçları vb. gerçekleştirilmemiş ödemeler yapılandırılabilecek.

Karşılıksız çek, protesto edilmiş senet, kredi kartı ve diğer kredi borçlarını zamanında ödeyemeyen kişilerin yükümlülüklerine yerine getirmeleri halinde geçmiş ödemle performansına ilişkin olumsuz kayıtların dikkate alınmayacağı hususunda düzenleme yapılıyor.

Kanun teklifi ile işletmelerin bilançolarında bulunan gayrimenkuller ile amortismana tabi diğer iktisadi kıymetler için yeniden değerleme imkanı sağlanacak.

Kanun teklifinin genel gerekçesinde, bir önceki yapılandırma sonrası korona virüs salgını sebebiyle yeni imkan talebinin yoğunlaşması gösterildi.

 

 

vergi borcu yeni düzenleme sgk akp tbmm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları