Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Soylu ile ilgili Devlet Bahçeli'den ne istedi?

Gazeteci Sabattin Önkibar Youtube kanalında iki önemli bilgi paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Soylu ile ilgili Devlet Bahçeli'den ne istedi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Soylu ile ilgili Devlet Bahçeli'den ne istedi? iyihaberim

Sedat Peker'in yayınladığı videoların yankıları sürerken, Gazeteci Sabahattin Önkibar'dan gündeme bomba gibi düşen iki iddia etti.

Önkibar, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesinde Soylu-Peker arasındaki kavganın gündeme geldiğini ve Erdoğan'ın Bahçeli'den Soylu'ya destek vermemesini rica ettiğini söyledi.

Önkibar ayrıca Soylu'nun Erdoğan'a "istifa için hazırım" mesajı gönderdiğini fakat Saray'dan henüz bir yanıt gelmediğini söyledi.

İşte Önkibar'ın Başkent kulislerinden edindiği bilgiler:

BAHÇELİ "EVET" DEMİŞ

"Dikkat ettiyseniz Milliyetçi Hareket Partisi yani Devlet Bahçeli, Süleyman Soylu'ya destek olmuyor. Oysa hatırlayın Soylu daha önce istifa ettiğinde açık destek olmuşlardı. Peki bu niye mi diye sorarsanız, Tayyip ile Bahçeli görüşmesine bağlayanlar var.İddialara göre Erdoğan ile buluşan Bahçeli, bu konu noktasında ikna edilerek, Soylu'ya destek vermemesi rica edilmiş, Bahçeli de 'Evet' demiş.

"EMREDERLESE İSTİFA ETMEYE HAZIRIM"

Bir diğer kulis fısıltısı ise Süleyman Soylu'nun Erdoğan'a haber göndererek, 'emrederlerse istifa etmeye hazırım' dedidiğidir. Saray bu konuda Soylu'ya bir dönüş yapmamış. Görüldüğü gibi Sedat Peker olayı Süleyman Soylu'ya endekslendi ki bunda Süleyman Soylu'nun büyük hata ve yanlışları var."

cumhurbaşkanı erdoğan süleyman soylu devlet bahçeli ne istedi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları