AKP iktidarı soykırım açıklamasına böyle cevap verecekmiş

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Biden’in “Soykırım” skandalına ne zaman cevap vereceğini açıkladı.

AKP iktidarı soykırım açıklamasına böyle cevap verecekmiş
AKP iktidarı soykırım açıklamasına böyle cevap verecekmiş iyihaberim

Reuters’te yer alan habere göre, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye'nin önümüzdeki aylarda ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları ile ilgili “soykırım” skandalına cevap vereceğini dile getirdi.

Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konu hakkında kabine toplantısının ardından konuşacağını ifade ederek, "Uygun olduğunu düşündüğümüz bir yer ve zamanda bu talihsiz ve adil olmayan açıklamaya karşılık vermeyi sürdüreceğiz." diye konuştu.

Kalın, "ABD başkanının 1915 olaylarıyla ilgili yaptığı açıklama son derece talihsiz, yersiz siyaseten ve hukuken sorumsuz bir açıklama. Ne dünü anlamamamıza ne bugünü ifade etmemize ve geleceği inşa etmemize hiçbir katkı sunmayan (bir) karar aldılar, tarihi gerçeklerle desteklenmeyen kararı ilkesel bir duruş olarak tarif etmek mümkün değil." diye ifade etti.

NE OLMUŞTU?

Biden Cumartesi günü yaptığı açıklamada 1915 yılında Osmanlı İmparatorluğu’ndaki Ermeni tehcirini "soykırım" olarak nitelendirerek skandal bir açıklamada bulunmuş ve bu açıklama hem Türkiye’den hem de Azerbaycan’dan büyük tepki çekmişti. Ancak Erdoğan Cumartesi akşamı yaptığı kısa konuşmada konuya değinmedi.

akp iktidar soykırım açıklama cevap verme ibrahim kalın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları