İşte insan kaçakçılığında yeni gelişme

Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nde patlak veren gri pasaport ile insan kaçakçılığı skandalında yeni gelişme yaşandı.

İşte insan kaçakçılığında yeni gelişme
İşte insan kaçakçılığında yeni gelişme iyihaberim

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde belediyenin Almanya’ya gönderdiği 45 kişiden 43’ünün dönmemesiyle ortaya çıkan insan kaçakçılığı skandalının yankıları devam ederken yeni bir detay ortaya çıktı.

Almanya’da görev yapan iki diplomatın, Yeşilyurt’tan gri pasaportla Almanya’ya gelen kafileden şüphelenerek Ankara’yı uyarması sonrası merkeze çekildiği söylenildi.

Almanya Hannover Başkonsolosluğunda konsolos yardımcıları olarak görev yapan Mehmet Fidan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda durumu fark edip Ankara'yı uyarmalarının ardından başkonsolosun kendisini ve eşi Güler Fidan'ı merkeze çektiğini iddia etti.

Fidan paylaşımında "Eşim Muavin Konsolos Güler Fidan, 2020 yılının son aylarında Malatya Yeşilyurt Belediyesi aracılığıyla gelen "gri pasaport" sahibi 45 kişilik kafileden şüphelendi ve olayı mercek altına aldı. Daha sonra, Almanya'ya gelenlerin geri dönmediklerini sistemden tespit ederek, Başkonsolosu defalarca uyardı.

Konunun insan kaçakçılığı ile ilgili olduğunu ısrarla anlattı ve hem Ankara'ya hem de Almanya'daki 13 Başkonsolosluğa dağıtımlı bir mesajla, ivedi bir şekilde konunun Dışişleri'ne iletilmesi için bir yazı hazırladı. Başkonsolos mesajı sürüncemede bırakıp ocak-şubat aylarında eşimi merkeze çekmek için talimat beklediği şifreli mesajı, maalesef, merkeze çektirmedi ve aksine, her nedense, alelacele ve apar topar bizi merkeze çektirdi. Türkiye'ye anlatacağız. Zira, kurumun içinde bizi boğuyorlar. Buna daha fazla izin vermeyeceğiz." ifadelerine yer verdi.

Halen Hannover’de ikamet eden konsolosluk çalışanı çiftin, Ankara’ya dönmemek için sağlık raporu kullandıkları öğrenildi.

 

malatya yeşilyurt belediyesi insan kaçakçılığı gri pasaport yeni gelişme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları