Ticaret Bakan'ın referans olduğu isim FETÖ'cü çıktı

Yeni Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un referans olduğu kişi FETÖ'den açığa alındı.

Ticaret Bakan'ın referans olduğu isim FETÖ'cü çıktı
Ticaret Bakan'ın referans olduğu isim FETÖ'cü çıktı iyihaberim

 

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göre; yeni Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un bakan olarak atanması ile beraber eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a gönderdiği, “Wikileaks” tarafından ortaya çıkarılan ve yankı uyandıran elektronik postaları yeniden gündemde. Muş’un, bu e-postalar arasında kaymakamlık sınavına gireceğini belirterek “değerlendirilebilir” önerisinde bulunduğu kişi hakkında Albayrak ile yazışmaları olay oldu.

Bakan Muş, 10 Eylül 2010’da, Albayrak’a, “Fehmi Likoğlu (Kaymakamlık Mülakat)” konu başlığı altında bir e-posta gönderdi. Likoğlu’nun özgeçmişini de e-posta ile gönderen ve “daha önce Fehmi Likoğlu ile ilgili mesaj attığını” hatırlatan Muş, “Bu arkadaş Trabzon Sürmeneli ağabi, bizim köyden. Çok sağlam bir arkadaş. Kaymakamlık yazılı sınavını geçti. 23 Eylül Perşembe günü de sözlü mülakata girecek. Sıra numarası 117. Eğer siz de uygun görürseniz ağabi, değerlendirilebilir” diye ifade etti.

Albayrak, da bir yıl sonra, 20 Eylül 2011 tarihinde Likoğlu’nun durumunu öğrenmek için “Ne oldu bu arkadaşın durumu?” dediği bir e-posta gönderdi. E-postayı aynı gün yanıtlayan Muş, Likoğlu’nun görevden aldığını belirterek “Şu an farklı ilçelerde, birer hafta süreyle görevlendiriliyor. Daha sonrasında da dil için yurtdışına gönderilecekmiş. Bilginiz dahilinde olsun ağabi. Yapmamız gereken herhangi bir şey var mı Berat Ağabi?” ifadelerine yer verdi.

ABD’YE GİTTİ

Sürmene İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan ve Maliye Bakanlığı Kocaeli Defterdarlığı ile dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda görev alan Likoğlu, 2010’da açılan kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Balıkesir Burhaniye ve Erzurum’daki stajları sonrasında “dil öğrenmek için bir yıl süreyle Amerika Birleşik Devletleri’ne” gitti. 

2011-2013 yılları arasında Kayseri Yeşilhisar, Niğde Ulukışla ve Ordu İkizce ilçelerinde kaymakam vekilliğinde çalışan Likoğlu, 3 Eylül 2014’te Zara Kaymakamı olarak görevlendirildi. fakat Likoğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından, 1 Eylül 2016’da FETÖ’den açığa alındı. alınan bilgiye göre Likoğlu, halihazırda gayrimenkul danışmanlığı yapıyor.

yeni ticaret bakanı mehmet muş referans fehmi likoğlu kaymakam çıktı fetöcü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları