Maduro kesenin ağzını açtı! Aşı verenlere bedava dedi

Venezuela'nın Devlet Başkanı Nicolas Maduro kesenin ağzını açtı.

Maduro kesenin ağzını açtı! Aşı verenlere bedava dedi
Maduro kesenin ağzını açtı! Aşı verenlere bedava dedi iyihaberim

Venezuela'nın Devlet Başkanı Nicolas Maduro, korona virüs aşısı karşılığında, ödeme aracı olarak ham petrolü kullanabileceklerini açıkladı. Korona virüse karşı aşıların geliştirilip kullanıma sunulmasıyla birlikte insanlar salgını atlatmak için umutlanırken aşı tedariki problemi başladı.

Özellikle Avrupa ülkelerinin, aşıyı tedarikte güçlük çeken ülkeleri yok sayarak ihtiyaçlarından fazla aşı stoklaması tepkilere neden olmuştu. Bu kapsamda aşıya erişimde problem yaşayan bazı ülkeler farklı yollar denemeye başladı.

AŞI KARŞILIŞINDA HAM PETROL

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, korona virüs aşısı karşılığında, ödeme aracı olarak ham petrolü kullanabileceklerini açıkladı. Maduro, virüse karşı aşılara küresel erişim sağlamayı amaçlayan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) liderliğindeki Covid-19 Aşıları Küresel Erişim Programı (Covax) aracılığıyla Covid-19 aşısı sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

"HAZIR VE HAZIRLIKLI"

Ülkenin aşı için petrol ticaretine "hazır ve hazırlıklı" olduğunu ve ticareti yürütebilecek petrol gemileri ve müşterileri olduğunu da sözlerine ekledi.

Venezuela devlet başkanı nicolas madura aşı verenlere bedava petrol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları