Diyanet İşleri'nden uyarı! Çocuklarınızı koruyun

Diyarbakır Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde düzenlenen programda Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş önemli açıklamalarda bulundu.

Diyanet İşleri'nden uyarı! Çocuklarınızı koruyun
Diyanet İşleri'nden uyarı! Çocuklarınızı koruyun iyihaberim

Diyarbakır'da sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve "kanaat önderleri" ile bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yaptığı konuşmada "deizm" ve "ateizm" uyarısı yaptı.

Ali Erbaş, Diyarbakır Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde düzenlenen programda "Gençlerimizi batıl anlayışlara kaptırmayalım. Çocuklarımızı İslam'ın dışındaki ideolojilere, inançsızlığı pompalayan, ateizmi, deizmi, zerdüştlüğü pompalayan bir takım örgütlere, yapılara kaptırmayalım. Kaptırırsak bu bizim için çok büyük bir vebal olur" ifadelerine yer verdi.

Erbaş, "Biz ne kadar din-i Mübin'i İslam'ın sahih kaynaklardan öğretilmesine gayret edersek ve öğrendiğimiz ilmi irşada dönüştürürsek her karış toprağında ilim fışkıran bu güzel beldeler, bu güzel şehirler inşallah daha güzel olacak. Bu güzellik, insanımızın üzerinde gözükecek, bu güzellik gençlerimizin üzerinde gözükecek. Bunda da hepimizin payı olacak" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İslam'ın Hazreti Ömer döneminde Anadolu'ya geldiğini hatırlatarak  "Camileriyle, medreseleriyle bu topraklar, bu medeniyetin en zengin dönemleri yaşamasına vesile oldu. Anadolu topraklarının meşalesi işte bu beldede yakıldı. Yakılan bu meşale ilimle, irfanla bilgiyle, hikmetle diğer yerlere götürüldü" diye konuştu.

diyanet işleri ali erbaş uyarı çocukları koruyun deizm ateizm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları