Olan oldu. AK Parti konresinde korona oldu. Uzmanlar uyarmıştı

Ankara’da 24 Mart'ta gerçekleştirilen AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nde olanlar oldu.

Olan oldu. AK Parti konresinde korona oldu. Uzmanlar uyarmıştı
Olan oldu. AK Parti konresinde korona oldu. Uzmanlar uyarmıştı iyihaberim

AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi, 24 Mart Çarşamba günü Ankara Spor Salonu'nda yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongrede 2023 seçimlerine dair bir manifesto ve yol haritası açıkladı. Kongre için 81 il ve ilçelerinden binlerce partili Ankara’da toplandı.

AK Parti Kongresinde korkulan oldu ve bir milletvekili korona virüse yakalandığını söyledi. Tamer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, korona virüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Tamer açıklamada Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındığını duyurdu. Tamer, kendisiyle temaslı durumda olanların test yaptırmasını istedi. Tamer, AKP kongrede onlarca partili ile yan yana gelmişti.

"TÜM ARKADAŞLARIMIZIN TEST YAPTIRMALARINI İSTİRHAN EDİYORUM"

Tamer, “Bu günkü yaptırdığım COVID 19 testim pozitif çıktı. Bir hafta öncesinde benimle görüşen tüm arkadaşlarımızın test yaptırmalarını özellikle istirham ediyorum. Ankara Şehir Hastane yattığımı belirtir dualarınızda olmam arzusuyla kamuoyuna duyururum” ifadelerine yer verdi.

Uzmanlar günler öncesinden özellikle yüksek riskli illerde bir an önce giriş-çıkışların engellenmesi gerektiğini savunmuşlardı. Uzmanlar, günler öncesinden özellikle kongre, cenaze ve benzeri kalabalıkların engellenmesi konusunda defalarca uyarılarda bulunmuşlardı.

UZMANLAR DEFALARCA UYARMIŞTI

Kongre, cenaze ve benzeri kalabalıkları ise "yanlış" ve "üzücü" bulan uzmanlar, “Bu görüntüler bizim açımızdan hoş karşılanabilecek görüntüler değil ne yazık ki. Bu tür toplantılar, kongreler, cenaze törenleri büyük bir risk, mümkünse yapılmamalı. Kurallar kişilere, partilere göre değişmemeli, hem bireyler hem de kurumsal yapılar sorumluluğunu bilmeli. Bu kalabalıklar, hastanelere hasta yükü olarak geri dönüyor, o yükün belirli bir bölümü yaşamını yitiriyor' diye söylenmişlerdi.

 

 

olan oldu akp 7. olağan kongre korona op.dr. ismail tamer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları