Mansur Yavaş'tan şok açıklamalar: Beni görevden...

KRT'de Şimdiki Zaman programına konuk olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş öyle bir açıklama yaptı ki olay oldu.

Mansur Yavaş'tan şok açıklamalar: Beni görevden...
Mansur Yavaş'tan şok açıklamalar: Beni görevden... iyihaberim

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, KRT TV’de katıldığı programda Ankara’daki yolsuzluk ve rantlar hakkında konuştu. 

"Sadece Ankara’daki rant baronlarıyla değil, tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatan herkesten bunun hesabını sormak benim boynumun borcu." diyen Yavaş, "Ben yıllarca herkesin bilip, kimsenin üstüne gidemediği, sadece dedikodusunu yaptığı kamuoyunda bilinen bazı hususların hepsini inceledik." diye ifade etti.

TOGO Kuleleriyle ilgili kaçak yapılaşmayla elde edilen miktarın ne kadar olduğuyla ilgili sorusuna Yavaş "500 milyondan aşağı değildir, çünkü bize kendisi 800 milyon liralık tazminat davası açacağını söylüyormuş. Herkes her türlü hakkını kullanabilir.

20 bin metrekare inşaata 120 bin metrekare inşaat yapıyorsunuz. Tabi bunlar nasıl belediye meclisinde kim tarafından getirildiği bilinmiyor. Tabana girmezseniz. Diyelim ki 6 katla bitiyor. Ama araya AVM sıkıştırılmış. Bu kocaman AVM metrekareye sayılmıyor. 6 kattan, 21-22 kat fazla çıkılmış olabilir." diye cevap verdi. 

"GÖREVDEN ALDIRMAK İSTEDİLER"

Yavaş, TOGO Kuleleri yüzünden davalık olduğu Sinan Aygün’ün rüşvet iftirasıyla kendisini görevden aldırtmak istediğini belirtti.

Kendisine tuzak kurulduğunu ifade eden Yavaş “Beni görevden aldırtmak istedi ilk defa burada söylüyorum. Bir tezgah kurdular böyle. Büyükşehir belediyesi bizden rüşvet istiyor deyip bir tezgah kurdular. İnşallah beni böyle söyledi, bana iftira attı diye iddia ederde onla da mahkeme görüşürüz.” diye konuştu.

mansur yavaş şok açıklama görevden alma togo kuleleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları