Yok artık bu kadarda olmaz demeyin! AKP'li belediye başkanından yeğenine oyunlu ihale

Eski AKP'li Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ile ilgili olay olacak iddialar yer aldı.

Yok artık bu kadarda olmaz demeyin!  AKP'li belediye başkanından yeğenine oyunlu ihale
Yok artık bu kadarda olmaz demeyin!  AKP'li belediye başkanından yeğenine oyunlu ihale iyihaberim

Cumhuriyet'ten Çağatan Akyol'un haberine göre, Eski Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, “ihale oyunu" ile belediyeye ait 2 araziyi yeğenine devretti.

Eski meclis üyesi Ertan Ak, mülklerin encümen kararı uyarınca satış ve ihale işlemlerinin başlatıldığını belirterek ihale öncesinde satışa konu edilen mülklerin 1 milyon TL gibi bir piyasa değeri bedeli üzerinden ihale edilmesine ve bu bedel üzerinden alıcısı olmasına karşın ihalelerin iptal edildiğini iddia etti.

YEĞENİNE DEVRETTİ

Ak, aradan 2 ay geçtiğinde ise mülklerin piyasa değeri bedelinin yarı yarıya azaltılarak bu bedel üzerinden satıldığı iddiasıyla suç duyurusu yaptı.

Ertan Ak, “Yapılan satış işleminde Ünpet isimli şirketin ortaklarının sahip oldukları başka şirketlerin ticari faaliyetleri araştırıldığında aynı firma ile bağlantılı, ortakları arasında akrabalık bağı bulunan firmaların Ferizli Belediyesi temizlik ihalelerine de katılmış ve ihaleci olan firmalar olduğu gözükmektedir” diye ifade etti.

Ak, AKP’li başkan Soğuk’un görevinin bitmesi itibarıyla mülklerin Soğuk’un yeğeni G.S.’ye devredildiğini aktardı. Daha önce de konu hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu kaydeden Ak, soruşturma izni verilmesini talep etti.

İDDİALARI YALANLADI

Ahmet Soğuk ise iddiaları yalanladı. Daha önce konuyla ilgili hakkında iki kez suç duyurusunda bulunulduğunu belirten Soğuk, iki suç duyurusuna da soruşturma izni verilmediğini vurguladı. İhaleden beş yıl sonra mülklerin yeğenine devredildiğinin altını çizen Soğuk, ihalenin planlı olarak yapılmadığını belirterek yapılan her şeyin yasaya uygun olduğunu öne sürdü.

 

akp belediye başkanı oyunlu ihale yeğen devretme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları