Meral Akşener iktidara sert çıkıştı

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu.

Meral Akşener iktidara sert çıkıştı
Meral Akşener iktidara sert çıkıştı iyihaberim

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti lideri Meral Akşener, İstanbul Sözleşmesinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verilen kanunsuz yetkiyle çıkıldığını dile getirdi.

Akşener, "Bu yetki aşımı, milletimiz için hak gaspıdır. Mesela, mülkiyet hakkı da, aynı yöntemle gasp edilebilir. Mesela, memuriyetten doğan tüm haklar da, aynı yöntemle gasp edilebilir. Mesela, çalışanlarımızın tüm yasal hak ve güvenceleri de, aynı yöntemle gasp edilebilir. Bu gaspın bir kez önü açıldı mı, nerede duracağını kestirmek zordur. Yarın, “emekli maaşları artık ödenmeyecek.” diye, bir Cumhurbaşkanlığı kararının, çıkmayacağını bilemezsiniz. Yarın, “çiftçilere anayasal hakları olan, destekleme primini ödemeyeceğim” diye, bir Cumhurbaşkanlığı kararının, verilmeyeceğini bilemezsiniz. Yarın, “Seçme ve seçilme hakkını iptal ediyorum.” diye, bir Cumhurbaşkanlığı kararına, uyanmayacağımız bilemezsiniz." şeklinde ifade etti.

Akşener, "Ya kadınları korumayı seçeceksiniz, ya da kadın katillerine cesaret vereceksiniz."Ya çocuklarınızı kollamayı seçeceksiniz, ya da çocuk tacizcilerine yol vereceksiniz. Ya ailelerinize sahip çıkacaksınız, ya da yuvaların yıkılmasına göz yumacaksınız. Bu kadar basit." dedi.

Akşener, Naci Ağbal'ın görevden alınmasına ise, "Merkez Bankası Başkanı’nı, göreve geldikten 4 buçuk ay sonra, bir gece yarısı görevden almak, akıldan ve mantıktan uzak, ekonomiyi de uçuruma sürükleyen bir adımdır." diyerek tepkisini ortaya koydu.

iyi parti meral akşener iktidar sert çıkışma istanbul sözleşmesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları