Meral Akşener'den çok sert Andımız tepkisi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

Meral Akşener'den çok sert Andımız tepkisi
Meral Akşener'den çok sert Andımız tepkisi iyihaberim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Danıştay'ın Andımız kararını grup konuşmasında eleştiren Akşener, iktidar dikkat çeken göndermelerde bulundu. Akşener, "Türk demenin bir ayırma değil, bir birliktelik arzusu olduğunu görmek istemeyenler, son bağımsız Türk devletini, uçuruma sürükleyenler, elbette andımızın son cümlesinde şaşkına döner." diye söyledi.

İYİ Parti grup toplantısı küçük bir kızın Andımız okumasıyla başladı. Küçük kızın okuduğu Andımız'a Meral Akşener ve milletvekilleri eşlik etti. İYİ Parti lideri Meral Akşener ise, yaptığı konuşmada Danıştay'ın Andımız hakkındaki kararına çok sert tepki gösterdi.

Akşener, "Bu ülkede, Mustafa Kemallere idam fermanı yazanlar oldu. Bu ülkede, milletin meclisinin üzerine ordu gönderenler oldu. Bu ülkede, milletine terörist diyenler oldu. Bu ülkede, Andımızı yasaklayanlar oldu. Aslında buna çok da şaşırmıyoruz. Çünkü onları anlayabiliyoruz. 

Andımızın sözleri ağır gelenler, elbette andımızı yasaklamak ister. Küçüklerini korumak yerine, onlara göz dikenler, elbette andımız okunmasın ister. Oy hesabı dışında, büyüklerini sayıdan saymanlar, yaş almışına, emeklisine sahip çıkmayanlar, elbette andımız duyulmasın ister. Yandaşını milletinden çok sevenler, Yükselme ve ileri gitme idealini içine sindiremeyenler, elbette andımız bilinmesin ister. “Büyük Atatürk” dendiğinde, kaşıntı tutanlar, Çalışmak yerine, çalıp, çırpanlar, elbette andımız hatırlanmasın ister." diye ifade etti.

Akşener sözlerini, "En önemlisi de, Türk demenin bir ayırma değil, bir birliktelik arzusu olduğunu görmek istemeyenler, son bağımsız Türk devletini, uçuruma sürükleyenler, elbette andımızın son cümlesinde şaşkına döner" diyerek sürdürdü.

MHP'ye de tepki gösteren Akşener, "Danıştay kararına rağmen, üç yıldır ortağına, 'Andımızı okutun.' diyemeyenler, Şimdi ise çıkmışlar, Genel Kurul kararından sonra, bu karara isyan ediyor-muş gibi yapıyorlar. İbretlik gerçekten… Allah kimseyi böyle yoldan çıkartmasın." şeklinde belirtti.

meral akşener andımız tepki grup toplantısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları