Cumhur İttifakı'nda çatlak mı oluşuyor?

Cumhur İttifakı’nın bir çok defa karşı karşıya geldiği illerden biri olan Kastamonu’da AKP ile MHP arasında tartışma yaşandı.

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı oluşuyor?
Cumhur İttifakı'nda çatlak mı oluşuyor? iyihaberim

Yeniçağ'dan Erdem Avşar'ın haberine göre, Cumhur İttifakı’nın tabanda yaşadığı çatlaklara bir yenisi daha eklendi. Daha önce AKP ve MHP’nin defalarca karşı karşıya gelmesine sahne olan Kastamonu’da son kriz "iman" tartışması üzerinden yaşandı.

Kriz, Kastamonu’nun MHP’li Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun kendisini eleştiren AKP İl Yöneticilerine tepki göstermesi ile başladı.

Vidinlioğlu, AKP yönetiminde yer alanların kendilerine yönelik eleştirilerde bulunmalarını hazmedemediğini belirterek, "Bunlar ittifak münafıkları, imanları tazelesinler." diye konuştu.

MHP’li Vidinlioğlu’nun bu sözleri ise AKP’de tepki ile karşılandı.

AKP Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, belediye başkanının tavrını doğru bulmadığını ifade ederek, 2019’daki yerel seçimlerin öncesi ve hemen sonrasında MHP cephesinden AKP’ye yönelik söylemleri hatırlattı.

Diğer yandan Kastamonu İl Genel Meclisi’nin AKP’li Başkanı Güray Parçal da, Vidinlioğlu’na tepki gösterdi. Parçal, "İmanlarını tazelesinler diye cümleler çok değil. Herkesin kalbindeki imanı sorgulayacak tek kişi Allah’tır." sözleri ile tepkisini ortaya koydu.

MHp akp cumhur ittifakı çatlak oluşma iman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları