DEVA Partisi’nden AKP’ye 28 Şubat hakkında çok sert çıkış!

DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, 28 Şubat'ın yıl dönümüne ilişkin basın açıklaması yaptı.

DEVA Partisi’nden AKP’ye 28 Şubat hakkında çok sert çıkış!
DEVA Partisi’nden AKP’ye 28 Şubat hakkında çok sert çıkış! iyihaberim

Yeneroğlu, "Kendisini 28 Şubat’ın “mağdurlarının” temsilcisi olarak gören iktidar, maalesef bugün gelinen noktada günümüzün “mağruru” durumuna gelmiştir" diye konuştu.

28 Şubat döneminin otoriter yapısına bir tepki olarak AKP'yi doğurduğunu söyleyen Yeneroğlu, tepkinin bir tezahürü olarak AKP'nin tek başına iktidara geldiğini dile getirdi.

AKP'nin 28 Şubat'ta dindarlara uygulanan baskının aynısını şu an muhalefete uyguladığını belirten Yeneroğlu, "28 Şubat sürecinde “rejimin bekası” adı altında seçilmiş iktidara ve dindarlara baskı uygulanırken bugün de “devletin bekası” adı altında seçilmiş muhalefete ve siyasi iktidarla kendisini aynı çizgide görmeyen herkese en ağır baskılar uygulanmaktadır. 28 Şubat’ın en acılı günlerinde darbecilere alkış tutan MHP ve Doğu Perinçek ile birlikte bugün Tayyip Erdoğan, 28 Şubat’ın tek tipçi anlayışı ile kendi “makbul vatandaşlık” kriterlerini 84 milyona dikte etmektedir. 28 Şubat zihniyeti, o dönemin kudretlilerinin dahi tahayyül edemeyeceği derecede bugün mevcut iktidar tarafından temsil edilmektedir" ifadelerine yer verdi.

deva partisi akp 28 şubat mustafa yeneroğlu sert çıkış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları