CHP'den flaş fezleke açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, TBMM'ye giden 33 fezleke hakkında açıklama yaptı.

CHP'den flaş fezleke açıklaması
CHP'den flaş fezleke açıklaması iyihaberim

Faik Öztrak, TBMM'ye gelen fezlekeler hakkında "Her partinin kendine has bir tavrı olması normaldir. Ama Anayasa'nın 83. maddesine göre siyasi partilerin bu konuda bir grup kararı alması da mümkün değildir" diye konuştu.

 Faik Öztrak'ın açıklaması şöyle:

"Her partinin kendine has bir tavrı olması normaldir. Ama Anayasa'nın 83. maddesine göre siyasi partilerin bu konuda bir grup kararı alması da mümkün değildir. Bu çerçevede yapılan uygulamalara konuşmalara baktığımızda devlet krizinin nasıl vahim bir boyuta ulaştığı görülmektedir. Bir ülke düşünün cumhurbaşkanı aynı zamanda partisinin genel başkanı.

Bağımsız mahkemelere her türlü talimatı gönderebiliyor. Fezlekeleri böyle yazın, gönderin diyebiliyor. Hakimi de savcıyı da o atıyor. Genel Başkanımıza tazminat cezasını bozan hakimin özel bir kararnameyle nasıl görevden alındığını unutmadık. Aynı cumhurbaşkanı partisinin milletvekillerini kendisi belirliyor.

Hani en sert kuvvetler ayrılığı olacaktı bu rejimde. Fezleke meclise gelince elleri hemen iner kalkar diyor. Milletvekillerinin kendi iradesi yok mu? Milletin iradesine saygı yok mu?"

chp fezleke hdp faik öztrak açıklama flaş tbmm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları