İktidara yakın gazeteden AKP kongrelerine sert tepki

Berat Albayrak'ın abisi Serhat Albayrak'ın yöneticisi olduğu Sabah gazetesi salgın döneminde yapılan kalabalık AKP kongrelerini eleştirdi.

İktidara yakın gazeteden AKP kongrelerine sert tepki
İktidara yakın gazeteden AKP kongrelerine sert tepki iyihaberim

Sabah Gazetesi yazarı Mehmet Barlas  "Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu şimdi de ‘Ya 3’üncü dalga gelirse’ şarkısını söylüyor..." başlıklı yazısında kapalı salonlarda büyük kalabalıklar eşliğinde gerçekleştirilen AKP kongrelerini hedef aldı.
İşte o yazıdan ilgili kısım şöyle:

"FAHRETTİN KOCA NE DERSE DESİN..."

Taze incir yerine patlıcan yiyen Temel'in "Siz bunu hem uzatmışsınız hem de tadını kaçırmışsınız" dediği gibi, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun 83 milyon kişinin yaşamına ipotek koyması süreci hem uzadı hem de tadı kaçtı... "Artık ev hapisleri galiba sona eriyor" diye konuşulurken " Acaba Sağlık Bakanı Fahrettin Koca buna ne der?" sorusu akla geliyor. Aslında Bilim Kurulu veya Fahrettin Koca ne derse desin, AK Parti kongrelerindeki kalabalıklara bunların güçleri yetmiyor. Ama ellerinde "Ya 3'üncü dalga gelirse" silahı var ya, Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu konuda suskun kalıyor.

"ARTIK BIKTIK"

Açıkçası her televizyonu açtığımızda bize öğretilen maske, mesafe ve hijyen kurallarından bıktık. Ama ne yaparsak yapalım faydası yok. Çünkü toplumun yüzde 70'inin bağışıklanması durumu henüz gerçekleşmemiş. Bu yüzden restoranlar ve okullar açılırsa, 3'üncü dalga her an olabilirmiş.

akp kongre salgın 3. dalga sabah gazete sert eleştiri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları