Berat Albayrak hangi partiyle görüştü?

Mustafa Balbay, Tele1'de katıldığı Gün Ortası programında gündemi sarsacak açıklama yaptı.

Berat Albayrak hangi partiyle görüştü?
Berat Albayrak hangi partiyle görüştü? iyihaberim

Tele1'de yayınlanan Gün Ortası programına konuk olan Mustafa Balbay, gündemi sarsacak kulisi açıkladı.

Tüm tepkilere rağmen yapılan AKP kongrelerini değerlendiren Balbay, baharda büyük bir kongre yapıldıktan sonra AKP'nin kendi içinde yenilenmeye gideceğini iddia etti.

Balbay, bu iddiası ile ilgili "Bence AKP baharda büyük kongresini yapıp kendi içinde yenilenmeye gidecek. Bunun ipuçlarından biri İstanbul İl Başkanı. AKP'nin İstanbul İl Başakanı AKP'li değil. Partinin üyesi değil . Belki de Canana Hanıma karşılık olarak seçildi. Milli Görüş'ten Refah Partisi'nden gelmiş olması da dikkat çekici. Ben Erdoğan'ın partiyi yenileme ve büyük bir iç temizlik, harekatı yapma eğilimi içerisinde olduğunu görüyorum. Erdoğan yolda bulduklarını yola çıktıklarına tercih etti. Dört kişi yola çıktılar ve bu dört kişiden hiç kimse yok yanında. Bir iç düzenleme yapacağını öngörüyorum." ifadelerine yer verdi.

Balbay, açıklamalarının devamında Berat Albayrak'ın bu düzenlemenin içinde olup olmayacağı konusunda ise dikkat çeken bir kulis bilgisi verdi. Ankara kulislerinde Albayrak ve Babacan arasında bir görüşme yapıldığının konuşulduğunu belirten Balbay, şunları söyledi:

"Doğrulanmamış ama Ankara’da kulislerde şunlar da konuşuluyor; Babacan ekibinden insanların Damat’la konuştukları söyleniyor… Damat bu anlamda dışarıda daha mı zararlı olur? O zaman aile içinde de bir durum var, aile içindeki duruma karışamayız tabi ki, o ayrı. Bir dönem çok öne çıkmış, Enerji Bakanlığı yapmış, Maliye’nin her şeyin teslim edildiği, TÜİK’in yöneticilerinin arkadaşları olduğu bir süreçten sonra bugüne geldik. Albayrak ve Babacan'ın görüştüğü konuşulan bir şey Ankara'da. Damadın karşısında olması daha zararlı olabilir bu nedenle yanına çekmenin daha  yanında kullanmanın daha uygun olabileceğini düşünmüş olabilir diye değerlendiriyorum."

berat albayrak parti görüşme ali babacan mustafa balbay ankara kulis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları