Berat Albayrak geri mi dönüyor? İşte düşünülen planlar

CHP eski milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş KRT TV’de katıldığı bir televizyon programında Berat Albayrak ile ilgili edindiği kulis bilgilerini dile getirdi.

Berat Albayrak geri mi dönüyor? İşte düşünülen planlar
Berat Albayrak geri mi dönüyor? İşte düşünülen planlar iyihaberim

Cumhuriyet’in haberine göre, Barış Yarkadaş, KRT TV'de Gürkan Hacır'ın sunduğu Şimdiki Zaman programında Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'a dair AKP kulislerinden edindiği bilgileri açıkladı.

Berat Albayrak'ın İstanbul'da Kandilli'de ofis tuttuğunu ofisinde yurdışından gelen yabancı şirketlere yatırım danışmanlığı yapmayı planladığını belirten Yarkadaş'ın çok konuşulacak açıklamaları şöyle:

"Bugün konuştuğum AKP'lilere "Berat Albayrak'ın Sayın Erdoğan'la ilişkisi ne düzeyde? Dışlandı mı, ilişkileri devam ediyor mu?" diye sordum.

"Berat Albayrak, Sayın Erdoğan'ın ailesinin parçasıdır. İlişkisinin bitmesi de mümkün değildir. Hatta Berat Albayrak'ı Mart ayında yapılacak olan büyük kongreden sonra ya kabinede ya Saray'da ya da partide önemli bir görevde görebilirsiniz dediler."

"Şu anda AKP kongresine hazırlanıyor. Mart ayının sonunda büyük kongre yapılacak. Birkaç ay önce söylemiştim Erdoğan bu kongrede, partili cumhurbaşkanlığı tartışmasından çıkmak için yerini daha ılımlı bir isme bırakmayı düşünebilir.Bu Numan Kurtulmuş olabilir, Binali Yıldırım olabilir. Süleyman Soylu'nun da ismi söyleniyor ama ona ihtimal vermiyorum. Berat Albayrak'ın ismi de çok dile getiriliyor ama onu da çok mümkün görmüyorum. Eğer Sayın Erdoğan, AKP Genel Başkanlığı'ndan dışarı çıkıp sadece Cumhurbaşkanlığı şapkasıyla siyaset yapmayı düşünürse bu kişi Numan Kurtulmuş olabilir. Çünkü Numan Kurtulmuş şu anda sahaya indi."

"Berat Albayrak nasıl dönecek? Kongrede kendisine bir görev verilebilir. Bir genel başkan yardımcılığı olabilir. Bugün konuştuğum bir AKP'li "Bir sabah kalkıp Berat Albayrak'ı Enerji Bakanlığı'nda yeniden görebilirsiniz" dedi.

“KONGREDEN SONRA KABİNEDE REVİZE OLACAK”

"Niye? Çünkü Mart ayındaki kongreden sonra AKP'de bir revizyon olacak en az 5 bakan, bakanlık görevinden alınacak.

Kongrede ne yapacaklar? Kongreden sonra kabinede revizyon olacak. Eski bakanlardan Suat Kılıç'ın da AKP'de yeniden aktif bir görev alacağını öğrendim." ifadelerine yer verdi.

berat albayrak geri dönme chp gazeteci barış yarkadaş açıklama planlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları