İki farklı kişiden bomba iddia! Erdoğan koltuğu kime bırakacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP Genel Başkanlığı'nı bırakacağı yönündeki iddialar iki farklı kişi tarafından gündeme geldi.

İki farklı kişiden bomba iddia! Erdoğan koltuğu kime bırakacak
İki farklı kişiden bomba iddia! Erdoğan koltuğu kime bırakacak iyihaberim

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın AKP Genel Başkanlığını bırakacağı iddiaları uzun süredir gündemden düşmüyor.

KRT'de katıldığı canlı yayında gündeme bomba gibi düşen bir haber veren eski CHP milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, AKP'li yetkilerle görüştüğünü ve Erdoğan'ın AKP Genel Başkanlığı'nı Numan Kurtulmuş'a bırakabileceğini öne sürdü. 

Yarkadaş, Erdoğan'ın görevden ayrılma iddialarıyla ilgili şunları söyledi: 

"Şu anda AKP kongresine hazırlanıyor. Tayyip Erdoğan, bu kongrede partili cumhurbaşkanlığı tartışmasından çıkmak için, yerini daha ılımlı bir isme bırakmayı düşünebilir. Bu Numan Kurtulmuş olabilir, Süleyman Soylu'nun ismi söyleniyor ama ben ona ihtimal vermiyorum. Berat Albayrak'ın ismi de gündeme getiriliyor ama onu çok mümkün görmüyorum. Eğer Erdoğan AKP genel başkanlığından dışarı çıkıp sadece cumhurbaşkanı şapkasıyla siyaset yapmak isterse bu kişi Numan Kurtulmuş olabilir" diye konuştu.

SELVİ "TUZAK" DEDİ 

İktidara yakın Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi de bugünkü yazısında, benzer bir iddiayı gündeme taşıdı. Selvi de Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı ile AK Parti Genel Başkanlığı’nın bir arada olmasından memnun olmadığı, bu nedenle kongrede genel başkanlıktan ayrılarak bu görevi güvendiği bir isme bırakacağı şeklinde iddialar olduğunu kaleme aldı.

Ancak Selvi, bunun "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik bir tuzak olduğunu" savunarak, "Çünkü burada Erdoğan’a bir tuzak kurulmak isteniyor. AK Parti, Erdoğan’dan, Erdoğan AK Parti’den koparılmak isteniyor" değerlendirmesinde bulundu.

 

erdoğan parti başkanlığı bırakma koltuk chp barış yarkadaş abdulkadir selvi numan kurtulmuş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları