Deva Partisi'nden dikkat çeken açıklama!

Deva Partisi'nden dikkat çeken açıklama geldi.

Deva Partisi'nden dikkat çeken açıklama!
Deva Partisi'nden dikkat çeken açıklama! iyihaberim

DEVA Partisi Genel Kurucular Kurulu Üyesi Musa Malik Yıldırım'ın, Babacan'ı hedef alan sözlerinin ardından DEVA Partisi Genel Sekreterliği'nden açıklama geldi.

Erdoğan'ı demokrat olmamakla suçlayan Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde yaptığı röportajda, ''anayasanın değişmez 4 maddesi uygun bir zaman diliminde değişilebilir, konuşulabilir, tartışılabilir'' anlamında konuşmuştu. Bunun üzerine DEVA Partisi Genel Kurucular Kurulu Üyesi Musa Malik Yıldırım, bu düşünceye karşı çıkarak eleştride bulunmuştu. Bunun üzerine Musa Malik Yıldırım, ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Ali Babacan, yapmış olduğu açıklamalarda ''Korkma, konuş Türkiye'' derken insanlara yalan mı konuşuyordu? 

Bu sözleri sürekli dile getiren Ali Babacan, DEVA Partisi'nde ilk defa konuşan  DEVA Partisi Genel Kurucular Kurulu Üyesi Musa Malik Yıldırım'ı hemen ihraç kaydıyla disipline sevk etti...

YILDIRIM: ASLA KABUL EDİLEMEZ

DEVA Partisi Genel Kurucular Kurulu Üyesi Musa Malik Yıldırım, “Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın HDP heyeti ile görüşmesi ve bir televizyon programında Anayasanın ilk dört maddesiyle ilgili sözleri asla kabul edilemez” dedi. Yıldırım, DEVA Partisi'nde kuruluş ilkelerinden uzaklaşıldığı için Babacan'ı 3 kez uyardığını aktardı.

DEVA PARTİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Yıldırım'ın, Babacan'ı hedef alan sözlerinin ardından DEVA Partisi Genel Sekreterliği'nden açıklama geldi.

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

''Partimiz Kurucular Kurulu üyelerinden Musa Malik Yıldırım bugün bir basın açıklaması yapmıştır. Açıklamada Partimiz tüzel kişiliği ve Genel Başkanımız hakkında mesnetsiz iddialarda bulunulduğu değerlendirilmiştir. Siyasi Partiler Kanunu ve Parti tüzüğümüz çerçevesinde, konunun yetkili kurullarda görüşülmesi için gerekli süreç başlatılmıştır.''

 

deva ali babacan tepki olmaz olsun böyle tepki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları