Saray ekibi Erdoğan'ın o sözlerini sansürledi mi?

Saray ekibi Erdoğan'ın o sözlerini sansürledi mi? Sorusunu akıllara getiren bir haber gündeme bomba gibi düştü.

Saray ekibi Erdoğan'ın o sözlerini sansürledi mi?
Saray ekibi Erdoğan'ın o sözlerini sansürledi mi? iyihaberim

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik kullandığı "yüzsüz, terbiyesiz herif” ifadelerinin İletişim Başkanlığı tarafından sansürlendiğini kaleme aldı.

Murat Yetkin sansüre ilişkin olarak, “Cumhurbaşkanın hamaseti hakarete varınca kendi İletişim ekibi bile Erdoğan’ın sözlerini sansürleme ihtiyacı duyuyor” yorumunu yaptı.

Yetkin yazısında, "Erdoğan dış politikadaki değişiklikleri AK Parti’yi yeniden kurgulayarak, fabrika ayarlarını resmen değiştirerek karşılamak istiyor.

Asabiyeti biraz da Mart sonunda yapmaya sabırsızlandığı Kongreye dek il kongrelerini muhalefete karşı hamasetle iyice bileyerek kendi istediği değişiklikleri yapma arzusundan kaynaklanıyor.

Ancak burada doz kaçıyor. Vatandaşa örnek olması beklenen Cumhurbaşkanın hamaseti hakarete varınca kendi İletişim ekibi bile Erdoğan’ın sözlerini sansürleme ihtiyacı duyuyor. Hoş bir tablo değil bu." düşüncesini dile getirdi. 

Yetkin'in yazısının ilgili bölümü şöyle:

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı şapkasıyla 17 Şubat’ta Ankara İl Kongresine katıldı. Buradaki konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “yüzsüz, terbiyesiz herif” dedi.

Bunun nedeni Kılıçdaroğlu’nun daha önce PKK tarafından kaçırılan 13 Türk güvenlik görevlisinin neden kurtarılamadığı, şehit düştüğü hakkında sorular sormasıydı. Erdoğan’a göre, ana muhalefet liderinin 13 silahsız Türk vatandaşının PKK tarafından öldürülmesine dair sorular sorması “yüzsüzlük” ve “terbiyesizlikti”.

Ancak, Cumhurbaşkanlığı sitesinin hazırlanmasından da sorumlu olan İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı’nın AK Parti kongrelerine hitabını yayınlarken o sözlere yer vermedi. Belli ki İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o sözlerine sitede yer vermeyi uygun bulmamıştı.

Gerçi Erdoğan’ın akşam saatlerindeki konuşmasında Kılıçdaroğlu’na “adamcağız” diye isim takması Cumhurbaşkanlığı siyesinde yer aldı.

Erdoğan bu defa da milyonlarca vatandaşın kovit salgınına dair yeni önlemleri duymak için merakla izlediği canlı yayını fırsat bilmiş, yeni önlemleri duyurmadan önce, CHP liderine de 13 şehit üzerine soru sorup yorum yapan diğer muhalefet liderlerine de yüklenmişti.

akp erdoğan saray saray ekibi sansürleme murat yetkin yüzsüz terbiyesiz herif yüzsüz terbiyesiz herif kılıçdaroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları