Mesut Özil'den Fatih Altaylı'ya olay gönderme!

Mesut Özil'den Fatih Altaylı'ya olay gönderme geldi.

Mesut Özil'den Fatih Altaylı'ya olay gönderme!
Mesut Özil'den Fatih Altaylı'ya olay gönderme! iyihaberim

Geçtiğimiz hafta yaptığı Cuma paylaşımında Hindistan'dan cami koyan Fenerbahçe'nin yıldızı Mesut Özil Fatih Altaylı tarafından çok sert eleştirilmişti. Mesut Özil Fatih Altaylı'ya yanıtını bir hafta sonra yine Cuma paylaşımıyla verdi. 

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Fenerbahçe'nin dünyaca ünlü yıldızı Mesut Özil'in dini paylaşımlar yapmasını eleştirmiş "Mesut Özil’i sosyal medya hesabı üzerinden izleyenler Özil Fenerbahçe’ye futbolcu olarak mı geldi yoksa Fenerbahçe Camii’ne imam mı oldu ayırt etmekte zorluk çekebilirler" demişti. 

Altaylı ayrıca "Mesut, dünyadan milyonlarca kişinin takip ettiği sosyal medya hesabına Fenerbahçe forması ile ellerini açıp bir cami önünde dua ettiği bir fotoğraf koydu. 'Ne güzel' diyecekseniz demeyin. Çünkü Mesut Özil’in önünde dua ettiği camii Türkiye’den değil.

"TÜRKİYE'DE ONLARCA CAMİ DURURKEN..."

Türkiye’deki onlarca dünya güzeli camii dururken, Ayasofya, Süleymaniye, Selimiye, Sultanahmet gibi her biri bir başyapıt onlarca şahane camimiz varken ve milyonlarca uluslararası takipçili bir hesapta Türkiye’nin tanıtımına bir nebze olsun katkı yapmak mümkünken, Özil koya koya Hindistan’dan Jama Camii’nin fotoğrafını koyuyor. Ben de haliyle 'Acaba bir sonraki transfer Hindistan’a mı acaba' diye düşünüyorum." diye yazmıştı. 

MESUT ÖZİL'DEN YANIT 

Türkiye'ye geldiğinden bu yana eleştirilere kulaklarını tıkayan Mesut Özil bugün yaptığı Cuma paylaşımında isim vermeden Fatih Altaylı'ya yanıt verdi. 

Mesut Özil, kendisini Türkiye'deki camileri paylaşmadığı için eleştiren Altaylı'ya "İslam'ın milliyeti, coğrafi konumu veya etnik kökeni yoktur. Tanrı kalplerimize bakar. Jumma Mübarek tüm Müslüman Kardeşlerime" paylaşımıyla yanıt verdi. 

Mesut Özil, Türkiye'ye geldiğinden beri kendisine yönelik yapılan eleştirilere ilk defa dolaylı yoldan da olsa yanıt vermiş oldu. 

İşte o paylaşım:

 

 

 

fatih altaylı Mesut Özil gönderme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları