Meclis'te baş döndüren Gara trafiği! İşte konuşmaların tamamı!

Bugün TBMM'de Gara şehitlerimizle ilgili konuşmalar gerçekleşti.

Meclis'te baş döndüren Gara trafiği! İşte konuşmaların tamamı!
Meclis'te baş döndüren Gara trafiği! İşte konuşmaların tamamı! iyihaberim

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Meclis'te Gara bilgilendirmesinde bulundu.

Akar "Irak’ın kuzeyinde, varlığını sürdürmeye çalışan PKK’ya karşı operasyonlarımız artan bir şiddet ve tempoda aralıksız devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

Akar'ın ardından Meclis'te konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Dün gece 12 aileyi aradım. Müslüm Altuntaş'ın babası Şevket Altuntaş'ın başımız sağ olsun dememe izin vermeden 'Gam yok keder yok' sözleri bize bir ders daha verdi" dedi.

Sonrasında İYİ Parti ve CHP'den yetkili kişiler konuştu.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Gara’daki operasyona ilişkin bilgilendirmesinin ardından konuştu. İYİ Partili Türkkan, “Rize kongresinde her şey ortaya çıktı. Gülmek nedir ya… 4 çocuğum var kılına zarar gelse dünyayı dar ederim. 13 evladımız şehit olmuş gülmek ne demektir” ifadelerini kullandı.

MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül Meclis'te Gara operasyonuyla ilgili konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, "Hain terör örgütü Pkk’nın yer aldığı kamplar yok edilmeli, Türk milletinin intikamı alınmalıdır" ifadelerini kullandı.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan TBMM'deki Gara görüşmelerinde açıklamalarda bulundu.

Bakan, "Songül ana 'Bizim sesimizi duysunlar' dedi. Bize hep sabır dediler. Olmadı. Biz dünyanın en zor mesleğini yapan evlatlarını arkada bırakarak bir emirle göreve giden, bizim çocuklarımız rahat uyusun diye kendi evlatlarını babasız bırakmayı göze alan bu evlatlarımıza sahip çıkamadık. En son soru önergeme cevap geldi Sayın Hulusi Akar cevap verdi. Kaçırılan evladımız mektup yazdı. 'Ben ölmedim buradayım sesimizi duyun' biz sesini duyduk ama duyuramadık şehidim" dedi.

tbmm gara şehit konuşma chp mhp iyi parti akp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları