Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Gara çıkışı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gara'daki 13 şehide ilişkin açıklama yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Gara çıkışı
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Gara çıkışı iyihaberim

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı olarak toplandı. Gara’da gerçekleştirilen askeri operasyonda 13 yurttaşın şehit edilmesine çok üzüldüğünü belirten Kılıçdaroğlu’nun “Büyük bir acı yaşıyoruz, 13 vatan evladı için ulusal yas ilan edilmeliydi" ifadelerine yer verdi.

"NEDEN YAS İLAN EDİLMİYOR"

"Suudi Arabistan kralının vefatının ardından bile yas ilan edilmişti." hatırlatmasında bulunan Kılıçdaroğlu, "Bunun için neden yas ilan edilmiyor? Devlet bu durum için kaç yıldır neden bir şey yapmadı? Şimdi bu çıkışı neden yaptılar? Sorumlular bunun hesabını vermeli” dedi.

"MÜJDE GARA OPERASYONU MUYDU?"

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin edindiği bilgilere göre kurmayların, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen hafta söz ettiği ancak açıklamadığı müjdenin Gara operasyonuyla ilgili olduğu iddialarını anımsatması üzerine Kılıçdaroğlu, “Siyasetçinin devlet adamı olup olmadığı burada belli olur. Rahmetli Bülent Ecevit, Apo’nun yakalandığını ve Türkiye’ye getirileceğini Rahşan Hanıma bile söylememişti” diye konuştu.

CHP kılıçdaroğlu 13 şehit gara çıkışı yas ilan edilmeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları