AKP'nin il kongresinde ortalık karıştı! Kadın il başkan adayının üstüne polisler yürüdü!

AKP'nin Konya kongresinde gergin anlar yaşandı.

AKP'nin il kongresinde ortalık karıştı! Kadın il başkan adayının üstüne polisler yürüdü!
AKP'nin il kongresinde ortalık karıştı! Kadın il başkan adayının üstüne polisler yürüdü! iyihaberim

İl Başkan Adaylığı için Divan’a listesini sunan Müşerref Özden’in adaylığı kabul edilmeyince duruma tepki gösterdi. Özden, "Maalesef AK Parti kalesi Konya’da kaybediyor. Sözde Ömer gibi olanlar, Ömer gibi olanlara savaş açıyorlar. Parti zenginler kulübü haline geldi" ifadelerine yer verdi.

AKP Konya İl Teşkilatının 7. Olağan Kongresi Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu’nda yapıldı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ında video konferans aracılığıyla katılım sağladığı kongrede gergin anlar yaşandı.

AKP Konya İl Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Müşerref Özden'in adaylığı Divan'da kabul edilmedi. Bunun üzerine Müşerref Özden duruma tepki gösterdi. Polisler tarafından engellenen Özden daha sonra kongre salonunu terk etti.

"BENİ OYALADILAR"

Konuya ilişkin Sözcü'ye konuşan Müşerref Özden şunları söyledi:

"Ben AK Parti Konya İl Başkanlığı için aday oldum. Kongre'nin başladığı vakitte salona girmeye çalışırken beni engellediler ve içeriye almak istemediler.

Benim tepki göstermem üzerine zoraki salona girebildim. Daha sonra adaylığım listemi divana verdim ve listemi kabul etmeyerek beni oyaladılar. Divan daha sonuçlanmadan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta aday olarak Hasan Angı'nın ismini söyledi.

Ben tepki gösterince divanda adımı söylediler. Ben de duruma tepki olarak salonu terk ettim.

"SÖZDE ÖMER GİBİ OLANLAR..."

Maalesef AK Parti kendi kalesinde kaybediyor. Sözde Ömer gibi olanlar, Ömer gibi olanlara savaş açıyorlar. Parti zenginler klubü haline geldi. Burada yaşananlar ve adaylığımla ilgili süreç için suç duyurusunda bulunacağım.

MEVCUT BAŞKAN YENİDEN SEÇİLDİ

Öte yandan tek liste ile seçime gidilen kongrede mevcut başkan Hasan Angı, güven tazelerken, kongre boyunca kapalı spor salonunu dolduran partililerin sosyal mesafe kurallarını hiçe sayması ise dikkatlerden kaçmadı.

İşte o anlar:

 

 

konya akp il kongre toplantı tartışma gergin anlar hasan angı müşerref özden
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları