Son anketten Erdoğan ve AKP'ye şok sonuç

MetroPOLL Araştırma Şirketi'nin Ocak ayının anketini Özer Sencar açıkladı.

Son anketten Erdoğan ve AKP'ye şok sonuç
Son anketten Erdoğan ve AKP'ye şok sonuç iyihaberim

MetroPOLL Araştırma Şirketi'nin Ocak ayının anketini  Özer Sencar açıkladı. Ankete göre  AKP'nin oy oranının yüzde 37,2 olduğunu bildirdi.

MetroPOLL Araştırma Şirketi'nin başkanı Özer Sencar sosyal medya hesabından Ocak ayı araştırmasını paylaştı. Sencar yaptığı paylaşımda kararsızların oy dağılımı yapılmadan iktidarın oy oranın %37,2 olduğunu ifade etti. Sencar, AKP'nin oy oranının yanı sıra muhalefetin de oy oranını açıkladı. Özer Sencar, "Muhalefetin oy oranı %43 ve kararsızlar %18,6’dır" ifadesini kullandı.

Özer Sencar, kararsızların oy dağılımından sonra ise "İktidarın oyu %45,7 ve muhalefetin oyu %52,8 olarak hesaplanmıştır" açıklamasını yaptı.

Sencar'ın paylaşımı şöyle:

"Metropoll’ün Ocak araştırmasına göre kararsızlar dağıtılmadan iktidarın oy oranı %37,2, muhalefetin oy oranı %43 ve kararsızlar %18,6’dır.

Kararsızlar oransal dağıtılacak olursa iktidarın oyu %45,7 ve muhalefetin oyu %52,8 olarak hesaplanmıştır. Kararsızların oransal dağılmasını beklemeyiz ancak ısrarlı istekler üzerine bir fikir vermesi için oransal dağıtarak paylaşıyorum."

 

son anket sonuç metropoll özer sancar akp erdoğan şok düşüş oy oranı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları