Erdoğan'dan tepki çeken atamalar: Havuz medyası yazarıyken büyükelçiliğe atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan Büyükelçiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Erdoğan'dan tepki çeken atamalar: Havuz medyası yazarıyken büyükelçiliğe atandı
Erdoğan'dan tepki çeken atamalar: Havuz medyası yazarıyken büyükelçiliğe atandı iyihaberim

Yayınlanan kararnameyle OECD Daimi Temsilcisi Erdem Başçı merkeze girerken yerine Sabah Gazetesi yazarı Kerem Alkin atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı Büyükelçiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. 4 uluslararası örgüt daimi temsilcisi ile 22 ülke büyükelçisi merkeze alındı. Merkeze çekilen uluslararası örgüt daimi temsilciliklerine ve 26 ülke büyükelçiliğine atama yapıldı.

Kararnameyle, AGİT Daimi Temsilcisi Rauf Engin Soysal, OECD Daimi Temsilcisi Erdem Başçı ile Dünya Ticaret Örgütü Daimi Temsilcisi Kemal Madenoğlu merkeze çekildi. AGİT Daimi Temsilciği'ne Hatun Demirer, OECD Daimi Temsilciliğine Kerem Alkin, DTÖ Daimi Temsilciliğine ise Alparslan Acarsoy atandı. Almanya, Fransa, İsviçre, İsrail, Lübnan ve Yemen'in de aralarında bulunduğu 22 ülkenin büyükelçisi merkeze geldi.

Almanya ve İsrail hariç merkeze çekilen tüm ülke büyükelçileri ile Libya, Tunus, Uruguay, Panama, Togo, Tanzanya ve Tacikistan büyükelçilerine atama yapıldı. Tanzanya Büyükelçiliğine AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu oldu.

Yayınlanan kararnamede OECD'ye dikkat çeken bir isim atandı. OECD Daimi Temsilcisi Erdem Başçı'nın merkeze çekilmesinin ardından yerine iktidara yakın Sabah gazetesinde ekonomi yazıları yazan Kerem Alkin atandı.

İşte o karar:

 

cumhurbaşkanı erdoğan büyükelçilik atama kararname havuz medyası sabah gazetesi kerem alkin oecd daimi temsilcisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları