Boğaziçilileri tehdit eden ilahiyatçıya Fatih Portakal ateş püskürdü!

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve üniversite genel sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç'ın, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini tehdit etmesine sinirlenen Fatih Portakal çok sert tepki verdi.

Boğaziçilileri tehdit eden ilahiyatçıya Fatih Portakal ateş püskürdü!
Boğaziçilileri tehdit eden ilahiyatçıya Fatih Portakal ateş püskürdü! iyihaberim

Fatih Portakal tepkisinde, "İlahiyatçı prof. olacaksınız, nefret söylemi yapacaksınız! Ne denir böylelerine?" şeklindeki ifadelere yer verdi.

Boğaziçi Üniversitesi'nde Prof.Dr. Melih Bulu'nun rektör atanması sonrası yaşanan gelişmelere yönelik tartışmaları sürerken, yaşanan süreç Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve üniversite genel sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç, sosyal medya hesabından yaptığı ve Boğaziçili öğrencileri adeta tehdit eden paylaşımla yeni bir boyut kazandı.

Kılıç, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini hedef alarak, “Biz eylem falan yapmayız. Biz gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz bilin istedim” diye söylendi.

Sosyal medya hesabından ikinci bir paylaşım daha yapan Kılıç, "Bu bir şiddet ve nefret söylemi değildir" demiş, gelen tepkilerin ardından ise paylaşımını kaldırmıştı.

Trakya Üniversitesi de Kılıç hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Kılıç'a bir tepki de Fatih Portakal'dan geldi. Portakal Youtube kanalındaki konu ile ilgili videosunu, "İlahiyatçı prof. olacaksınız, nefret söylemi yapacaksıız! Ne denir böylelerine?" notu ve "Aklımla dalga geçme" görseli ile paylaştı.

 

boğaziçili öğrenciler prof. dr. cevdet kılıç tehdit gece vakti işi bitirme fatih portakal sert tepki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları