CHP'li Bekaroğlu ''kefere'' sözünden Muharrem İnce'ye cevap verdi

Muharrem İnce’nin, “Atatürk’e ‘kefere’ diyenleri yönetici yapanlarla yolumu ayırıyorum” sözüne CHP’den yanıt gecikmedi.

CHP'li Bekaroğlu ''kefere'' sözünden Muharrem İnce'ye cevap verdi
CHP'li Bekaroğlu ''kefere'' sözünden Muharrem İnce'ye cevap verdi iyihaberim

Memleket Hareketi’ni başlatan ve parti kurmak için çalışan Muharrem İnce, önceki gün CHP’den istifasını açıklarken “Atatürk’e ‘kefere’ diyenleri yönetici yapanlarla yolumu ayırıyorum” ifadesine yer vermişti.

Atatürk’e “kefere” dediği iddia edilen CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Milliyet’ten Mehtap Gökdemir’in sorularını cevapladı. Atatürk’e “kefere” demediğini belirten Bekaroğlu, “Böyle bir laf yoktur. Bu bir yalandır. Defalarca bunun yanlış olduğunu söyledim” diye ifade etti.

İnce ile bu konuyu daha önce konuştuklarını aktaran Bekaroğlu şunları söyledi: “Muharrem İnce ile yıllar önce konuyu yüz yüze konuştuk. Bu konunun nasıl istismar edildiğini, bana sorulmadan sürekli şekilde insanların bunu kullandığını, nasıl bir ahlaksızlık olduğunu konuştuk. Yalan olduğunu biliyor. Buna rağmen bunu kullanması üzücü. Bu siyaset değil. Hiç ilgisi olmayan insanın hakkını, hukukunu çiğneyerek iftira atmak ayıp.”

Atatürk’e “kefere” dediği iddiasının “iftira” olduğunu kaydeden Bekaroğlu, “Aynen bugün olduğu gibi bir amaç için kullanılmış iftira bu. CHP’ye girerken de bu konu gündeme gelmişti. Bana soruldu. Cevap verdim” diye konuştu.

chp mehmet bekaroğlu atatürk kefere sözü muharrem ince cevap
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları