Milyonlarca liralık ihale yine tanıdık bir isme gitti

21 Kasım 2020’de temeli atılan Kayseri Anafartalar- Şehir Hastanesi- YHT Garı Tramvay Hattı Projesi’nin ihale sonucu açıklandı.

Milyonlarca liralık ihale yine tanıdık bir isme gitti
Milyonlarca liralık ihale yine tanıdık bir isme gitti iyihaberim

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katıldığı bir törenle 21 Kasım 2020’de temeli atılan Kayseri Anafartalar- Şehir Hastanesi- YHT Garı Tramvay Hattı Projesi’nin ihale sonucu yeni açıklandı.

Milyonlarca liralık ihalenin, Kolin İnşaat ile Bilal Erdoğan’ın kayınpederi Orhan Uzuner’in yönetim kurulu üyesi olduğu Uzka İnşaat’a verildiği ortaya çıktı. Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 13 Ağustos 2020 tarihinde “Kayseri, Anafartalar-Şehir Hastanesi-YHT Garı Tramvay Hattı İnşaatı Projesi” için bir ihale düzenledi. 28 Ocak tarihinde açıklanan ihale sonucuna göre de ihale 376 milyon 493 bin TL’ye Kolin İnşaat ve Uzka İnşaat İş Ortaklığı’na verildi. İmzalanan sözleşmeyle de tramvay hattı inşaatı iki yıl içerisinde tamamlanması istedi.   

YİNE AYNI  USULLE VERİLDİ   

Milyonlarca liralık ihale, Kamu İhale Kanunu’nun “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen olayların” ortaya çıkması durumunda kullanılması gereken tartışmalı 21B maddesinde düzenlenen pazarlık usulüne göre yapıldı.

BİLAL ERDOĞAN’IN KAYINPEDERİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ 

İhalenin verildiği iş ortaklığı içerisinde yer alan Uzka İnşaat’ın da dikkati çeken bir bağlantısı ortaya çıktı. Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yer alan bilgilere göre, Orhan Uzuner Uzka İnşaat’ın yönetim kurulu üyesi. Uzuner, aynı zamanda  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünürü ve Bilal Erdoğan’ın da kayınpederi.

ihale milyon liralık kayseri anafartalar şehir hastanesi yht bilal erdoğan kayınpeder orhan uzuner
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları