Benim başörtülü bacımın üstüne işediler diyen Erdoğan bu haberi iyi okusun! “Yerde sürüklediler, başörtüm açıldı”

Gözaltına alınan öğrencilerden Şeyma Altundal’ın açıklamaları Boğaziçi tartışmalarını artıracak sözler söyledi.

Benim başörtülü bacımın üstüne işediler diyen Erdoğan bu haberi iyi okusun!  “Yerde sürüklediler, başörtüm açıldı”
Benim başörtülü bacımın üstüne işediler diyen Erdoğan bu haberi iyi okusun!  “Yerde sürüklediler, başörtüm açıldı” iyihaberim

Boğaziçi Üniversitesi'nde kurum dışından olan Prof. Dr. Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasıyla birlikte başlayan protesto eylemleri devam ediyor.

Dün polis kampüse girdi, onlarca öğrenci zor ve şiddet kullanılarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğrencilerden Şeyma Altundal avukatları aracılığıyla, gözaltı yapılırken yerlerde sürüklendiğini, başörtüsünün açıldığını, ters kelepçe yapılırken başörtüsünü yeniden takmasına izin verilmediğini dile getirdi.

Dün ise polis kampüse girdi, sert müdahalelerle 159 öğrenci gözaltına alındı. Sabah saatlerinde ise 98 öğrenci serbest bırakıldı ancak gerginlik dinmiş değil.

“YERDE SÜRÜKLEDİLER, BAŞÖRTÜM AÇILDI”

Dünkü eylemlerde gözaltına alınan öğrencilerden Şeyma Altundal, gözaltına alınırken gördüğü şiddeti avukatları ile paylaştı. Gözaltına alınmak istenirken polisler tarafından yerde sürüklendiğini, başörtüsünün açıldığını belirten Şeyma Altundal, polis aracına ters kelepçe ile bindirildiğini ve başörtüsünü takmasına izin verilmediğini söyledi.

“BEN ÖRTECEĞİM SENİN BAŞINI”

Şeyma Altundal, avukatları aracılığıyla paylaştığı mektupta, kendisini gözaltına alan polise başını örtmek istediğini belirttiğini, polisin ise “Ben örteceğim senin başını. Eğ başını görürsün sen” şeklinde cevap verdiğini söyledi.

AVUKATI PAYLAŞTI

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Şeyma Altundal’ın mektubu, Av. İbrahim Kibar tarafından sosyal medya hesabından paylaşıldı.

KARAR'a konuşan Av. İbrahim Kibar, mektubu ve Şeyma Altundal'ın yaşadıklarının doğruluğunu teyit ederek, kendisinin hala Vatan Emniyet'te gözaltında tutulduğunu kaydetti.

İşte o mektup:

 

boğaziçi üniversitesi başörtü şeyma altundal tartışma polis müdahale sürüklediler başörtüm açıldı erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları