Hazine ve Maliye Bakanlığında Berat Albayrak hareketliliği

Eski bakan Berat Albayrak'ın döneminde yanında çalışan bakan yardımcıları görevden alındı.

Hazine ve Maliye Bakanlığında Berat Albayrak hareketliliği
Hazine ve Maliye Bakanlığında Berat Albayrak hareketliliği iyihaberim

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan sosyal medya hesabı üzerinden istifa eden Berat Albayrak’ın döneminde görev yapan 3 bakan yardımcısından 2’si görevden alındı. 

Diğer bakan yardımcısı Nureddin Nebati ise yerinde kaldı. Nebati, daha önce AKP milletvekili olarak görev yapmıştı. 

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yapıyor. Berat Albayrak’ın istifasıyla boşalan başkanvekilliği görevine ise Prof. Dr. Erişah Arıcan’ı atandı. Arıcan, yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyordu. Erdoğan, daha önce olduğu gibi başkanvekilliğine, Hazine ve Maliye Bakanı’nı değil, yönetim kurulu içerisinden bir ismi getirmiş oldu. Başkanvekilliğine Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın getirilmesi beklentisi vardı. Arıcan, aynı zamanda Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yapıyor. Prof. Dr. Erişah Arıcan’ın Berat Albayrak’ın tez danışmanlığı ortaya çıkmıştı. 

Görevden alınan Dinçbaş’ın yerine de Cengiz Yavilioğlu getirildi. Eski AKP Erzurum Milletvekili olan Yavilioğlu, AKP Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Yavilioğlu, 2015-2018 yılları arasında da Maliye’de bakan yardımcısı olarak görev yapmıştı. Naci Ağbal döneminde bakan yardımcısı olan Yavilioğlu, Albayrak’ın bakanlığa geldiği 2018’de bu görevden ayrılmıştı. Görevden alınan Bülent Aksu’nun yerine de Şakir Ercan Gül atandı. Gül, daha önce TMSF Başkanı olarak görev de yer almıştı.

eski bakan berat albayrak dönemi görevden alma bakan yardımcıları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları