Sarıkaya: CHP kulislerindeki iddiaya göre milletvekillerinin ayrılışı...

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, bugünkü yazısında CHP'den ayrılıp Muharrem İnce'ye katılacak isimler hakkında yazdı.

Sarıkaya: CHP kulislerindeki iddiaya göre milletvekillerinin ayrılışı...
Sarıkaya: CHP kulislerindeki iddiaya göre milletvekillerinin ayrılışı... iyihaberim

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, bugünkü köşesinde, yeni parti kurma hazırlığındaki Muharrem İnce’ye katılacağı konuşulan CHP'li milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel'in Kılıçdaroğlu ile yaptıkları görüşmeye kulis bilgilerini yazdı.

Sarıkaya, vekillerin partiden ayrılışının şu aşamada durmuş gibi göründüğünü ancak tam olarak ortadan kalkmadığını ileri sürdü.

Sarıkaya'nın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Muharrem İnce’nin kurma hazırlığını yaptığı partiye katılacağı ileri sürülen üç milletvekili ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün görüştü.

Milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel’in parti içi sorunları bir mektup ile uzun süre önce iletmişti.

Kılıçdaroğlu da bu duruma, “Genel başkandan randevu alınır, gelinir, konuşulur. Varsa bir sorunları dinleriz. ‘Ben mektup yazdım’ gibi şeyleri kabul etmeyiz” tepkisini göstermişti…

Sonunda üç milletvekili randevu aldı ve Kılıçdaroğlu ile önceki gün TBMM’deki makamında görüştü.

Grup Başkanvekili Özgür Özel’in de bulunduğu görüşme samimi bir ortamda geçmiş.

Milletvekilleri neye tepki koyduklarını açık yüreklilikle dile getirmiş, İstanbul il kongresi başta olmak üzere, kurultaylar sırasında yaşanan bazı gelişmelerin kendilerini rahatsız ettiğine vurgu yapmış.

Parti içindeki bazı olumsuzluklara işaret etmiş.

Kılıçdaroğlu da aynı samimiyetle eleştirdiği konulara neden olan durumu ortaya koymuş.

Partiden ayrılmak isteyenin ayrılabileceğini, bunu bir gerilim vesilesi haline getirmenin doğru olmadığını, herkesin üstlendiği görevi yerine getirmesi gerektiğine vurgu yapmış.

Bu kapsamda Mehmet Ali Çelebi, Milli Savunma Komisyonu’ndaki sözcülük görevini dün itibarıyla yerine getirmeye devam edeceğini bildirmiş.

CHP kulislerindeki iddiaya göre milletvekillerinin ayrılışı şu aşamada durmuş gibi görünse de tam olarak ortadan kalktığını söyleyebilen yok.

İnce’nin daha önce 1 Mart’ta kuracağı iddia edilen partileşme sürecini Mayıs başına öteleyeceğine dönük beklenti dile getiriliyor.

Görünen o ki CHP yönetiminin tutumu, ayrılmak isteyen milletvekillerinin gitmemesi için çaba sarf ettiğini sergilemek; “Giden gider…” noktasına getirmemek.

Buna rağmen ayrılmak isterlerse CHP ile çatışmaya gerek bırakmadan karşılıklı saygı içinde kopuşun gerçekleşmesini sağlamak.

Çatışarak ayrılma görüntüsünün önüne geçmek.

Bakalım bunda ne denli başarılı olunacak…

 
 
 

habertürk muharrem sarıkaya yazı chp milletveklli ayrılma muharrem ince parti katılma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları