Tüm suçu Rıza Sarraf'a atan Ebru Gündeş hakkında flaş gelişme!

Tüm suçu Rıza Sarraf'a atan Ebru Gündeş hakkında flaş gelişme yaşandı.

Tüm suçu Rıza Sarraf'a atan Ebru Gündeş hakkında flaş gelişme!
Tüm suçu Rıza Sarraf'a atan Ebru Gündeş hakkında flaş gelişme! iyihaberim

Tüm suçu Rıza Sarraf'a atan Ebru Gündeş yalı davasında beraat etti.

İstanbul Beykoz Kanlıca'daki yalıda Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na aykırı tadilat yaptığı gerekçesiyle yargılanan Ebru Gündeş hakkında verilen beraat kararı İstinaf Mahkemesi'nce onandı.

İstanbul Beykoz Kanlıca'daki yalısında 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na aykırı tadilat yaptığı gerekçesiyle 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Ebru Gündeş hakkında 11 Mart 2019'da Beykoz 1. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından beraat kararı verilmişti.

YEREL MAHKEMENİN KARARINI ONADI

Sözcü'de yer alan habere göre; yerel mahkemenin kararının ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün itirazı üzerine dosya İstinaf Mahkemesi'ne taşındı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 15. Dairesi, yerel mahkemenin Gündeş hakkında verdiği beraat kararını onadı.

Mahkemenin kararında usule ve esasa ilişkin herhangi bir hukuka aykırılığın bulunmadığını kaydeden Ceza Dairesi, delillerde ve işlemlerde herhangi bir eksiklik olmadığını ve ispat bakımından değerlendirmenin yerinde olduğunun anlaşıldığını belirterek, oy birliği ile istinaf başvurusunun esastan reddine karar verdi. Ebru Gündeş hakkında verilen beraat kararı kesinleşmiş oldu.

NE DEMİŞTİ? 

Yalısında kaçak kat bulunan Ebru Gündeş ifadesinde, “Tadilat ve diğer işlemleri eşim Rıza Sarraf yaptı, suçlamayı kabul etmiyorum” demişti.

ebru gündeş rıza sarraf suç atma yalı dava hapis ceza beraat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları