Bu yolda hız yapmak serbest. Radar madar yok haydi bas gaza!

Aşırı hız her gün binlerce kişinin ölümüne neden oluyor. Bu konuyla ilgili sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafa ise 'Sıkıyorsa şimdi gaza basın bakalım’ yorumları geldi.

Bu yolda hız yapmak serbest. Radar madar yok haydi bas gaza!
Bu yolda hız yapmak serbest. Radar madar yok haydi bas gaza! iyihaberim

Trafik kazalarının bir numaralı sebebi olan aşırı hız tutkusu her gün binlerce kişinin ölümüne neden oluyor.

Sürüş sırasında araç hızının artmasına paralel olarak, aracın kontrolünü sağlamak da bir o kadar güçleşir. Bu durum çevresel koşullarla birleşince ise kaza riskini daha da arttırır. Özellikle virajlarda ve eğimi yüksek yolllarda bu gibi durumlar doğrudan kaza sebepleri arasında yer alabilmektedir.

AŞIRI HIZ CAN ALIYOR

Yol şartlarının dışında aşırı hız, aracın ani şekilde durması gerektiği anlarda da büyük bir tehlike yaratır. Sürücü, karşısına çıkan engelden dolayı durmak istediğinde, hem hızdan dolayı, hem de gerekli tepkiyi verme süresi nedeniyle durmakta zorlanabilmektedir.

Türkiye'de 2019 yılında meydana gelen 174 bin 896 adet ölümlü yaralanmalı trafik kazası sonucunda 2 bin 524 kişi kaza yerinde, 2 bin 949 kişi ise yaralanıp sağlık kuruluşlarına sevk edildikten sonra kazanın sebep ve tesiriyle 30 gün içinde hayatını kaybetti. 

Ölümlü yaralanmalı trafik kazasına neden olan toplam 204 bin 538 kusura bakıldığında kusurların %88,0'ının sürücü, %8,2'sinin yaya, %2,0'ının taşıt, %1,3'ünün yolcu ve %0,5'inin yol kaynaklı olduğu görüldü.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLAN FOTOĞRAF

Polisin her gün yaptığı uyarı ve denetimlere rağmen hız yapmaya devam edenlere karşı paylaşılan bir fotoğraf sosyal medyada gündem oldu.

'Radar yok rahat ol' diyen bir trafik levhasının yanındaki Azrail fotoğrafına sosyal medyada ‘Sıkıyorsa basın gaza bakalım’ yorumları geldi.

İşte o fotoğraf:

 

kaza yol radar can kaybı aşırı hız
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları