Mehmet Ocaktan'dan çok konuşulacak çıkış: "AK Parti o travmayı henüz atlatabilmiş değil"

Eski AKP milletvekili Mehmet Ocaktan, belediyelerin borç yapılandırma ve kamuya olan diğer borçlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Mehmet Ocaktan'dan çok konuşulacak çıkış:
Mehmet Ocaktan'dan çok konuşulacak çıkış: iyihaberim

Mehmet Ocaktan, “AK Parti, Ekrem İmamoğlu’nun büyükşehir belediye başkanı olmasının yarattığı travmayı henüz atlatabilmiş değil" ifadelerine yer verdi.

Mehmet Ocaktan yazısında, “Yerel seçimlerden bu yana geçen sürede İstanbul halkı da yaşayarak gördü ki AK Parti, Ekrem İmamoğlu’nun büyükşehir belediye başkanı olmasının yarattığı travmayı henüz atlatabilmiş değil. Bu yüzden de yıllarca savunduğu kendi değerlerini bile yok sayarak her gün yeni yanlışlar yapmaya devam ediyor" diye konuştu.

Karar Gazetesi yazarı, Mehmet Ocaktan'ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

"Dün böylesine demokratik bir Türkiye vadeden AK Parti, bugün yerel yönetimleri artık “paralel devlet” olarak ilan ediyor. Hiç temenni etmeyiz ama, eğer bu iktidar yarın yolun bir yerinde tıpkı tek parti CHP’sinde olduğu gibi AK Parti il başkanlarına valilik görevi de verirse doğrusu şaşırmamak gerekiyor. 

Akıl karı değil ama, kim AK Parti’yi kendi ilkeleriyle ve milletle kavgalı bir noktaya getirdiyse ülkeye de, AK Parti’ye de kötülük ediyor demektir. 

Yerel seçimlerden bu yana geçen sürede İstanbul halkı da yaşayarak gördü ki AK Parti, Ekrem İmamoğlu’nun büyükşehir belediye başkanı olmasının yarattığı travmayı henüz atlatabilmiş değil. Bu yüzden de yıllarca savunduğu kendi değerlerini bile yok sayarak her gün yeni yanlışlar yapmaya devam ediyor. Oysa 23 Haziran öncesinde de benzer bir politik yanlışlıkta ısrar etmiş ve kaybetmişti. AK Parti gibi tecrübeli bir partinin, şimdi aynı politikaları sürdürmesinin halk nezdinde bir karşılığının olmadığını görememesi doğrusu büyük bir talihsizlik... "

AKP mehmet ocaktan eski milletvekili istanbul seçim ekrem imamoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları