Uygur Türk soydaşımıza Akşener kürsüyü bıraktı! Akşener'den Bahçeli'yi ve Erdoğan'ı kızdıracak Perinçek açıklaması!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin Meclis'teki grup konuşmasında Bahçeli ve Erdoğan kızdıracak Perinçek açıklaması yaptı.

Uygur Türk soydaşımıza Akşener kürsüyü bıraktı! Akşener'den Bahçeli'yi ve Erdoğan'ı kızdıracak Perinçek açıklaması!
Uygur Türk soydaşımıza Akşener kürsüyü bıraktı! Akşener'den Bahçeli'yi ve Erdoğan'ı kızdıracak Perinçek açıklaması! iyihaberim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener açıklamasında, "Çin Merkez Komitesi Türkiye Komiseri, namı diğer “Kısmen İktidar”, Sayın Cinping Perinçek,“Müslümanım” diye diye gezen Sayın Erdoğan’ı da,“Türk Milliyetçisiyim” diye diye gezen Sayın Bahçeli’yi de, nasıl olduysa esir almış.Çin’in, Türkistan’da, Uygur kardeşlerimize uyguladığı zulme,Avrupa’dan, Amerika’dan ses geliyor, ama Ankara’dan hala çıt çıkmıyor. Bu Cumhur ittifakı gerçekten bir acayip…" şeklindeki ifadeleriyle Bahçeli ve Erdoğan'ı kızdıracak yorumlarını da beraberinde getirdi.

Akşener kürsüyü ailesinin Çin'de toplama kampında olduğunu söyleyen Uygur Türkü soydaşımıza bir kıza bırakması dikkat çekti.

Uygur Türkü soydaşımızın konuşurken sesinin titrediği ve göz yaşlarına boğulduğu görüldü.

İşte o konuşması:

"Doğduğum topraklara faydalı bir evlat olmak için çok çalıştım. Bu uğurda Türkiye'ye geldim. Mezun oldum ve şuanda prestijli bir firmada çalışıyorum. Fakat bu sevincimi ailemle paylaşamıyorum. Ailem toplama kamplarına götürdü. 4 yıldır haber alamıyorum. 3 ila 5 milyon kardeşimiz bu kamplarda esir tutuluyor. Erkeklerimiz köle gibi çalıştırılırken kadınlarımız ise evlilik adı altında tecavüze uğruyor. Benim ailemin bu durumunun sebebi benim Türkiye’de bulunmam. Ailemin sesini 4 yıldır duymadım. Önünüze çıkan Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza sorarsanız onlarda aynı şeyi söyler. 90 yaşında dedesi bu kamplarda olanlar var. Benim de çocuğum var. Bir an gözümün önünden ayrılsa ödüm kopuyor. Benim annem ve babam çocuklarımın hayatta olup olmadığını bilmeden ömürleri geçiyor. Benim feryadım siyasi değil. İnsanca ailemle yaşamak istiyorum. Bu kamplardan ailelere ölü olduğu yönünde haberler sosyal medyada dolaşıyor. Çim her ne kadar üstünü örtmeye çalışsa da Çin’in Türk toplumlarıma soykırım yaptığını gören araştırmacılar. Dünya bına nasıl susuyor? Nasıl inanırım ben Müslümanların Türklerin kardeş olduğuna? Bu zulme hep birlikte dur demenizi istiyorum. Ben sözümü söyledim şimdi insanlıktan cevap bekliyorum"

tbmm meral akşener grup toplantısı doğu türkistan çin uygur kızı bahçeli erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları