CHP 30 ilde sahaya iniyor!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, 30 il için özel bir çalışma başlattılar.

CHP 30 ilde sahaya iniyor!
CHP 30 ilde sahaya iniyor! iyihaberim

CHP’nin parti örgütü, örgüt yönetimlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, geliştirilen Havza Modeli’ni Milliyet’e anlattı. Mevcut örgüt modeli içinde kendilerine günün koşullarına uygun, vatandaşla daha kolay temas edebilecek alanlar açtıklarını belirten Salıcı, “Bizim oyumuzun daha düşük olduğu iller var; Doğu, Güneydoğu illeri. 23 il başkanımızı topladık. O 23 il başkanımızla partinin oyunu, vizyonunu, partinin o bölgelerde daha iyi yapabileceği işlerin neler olduğunu, her şeyi konuştuk. Doğu, Güneydoğu’da olmayan ama bizim milletvekili çıkaramadığımız yedi ilde il başkanlarımızla oturduk, konuştuk. Bunların bir kısmını genel örgütsel stratejinin içine yedirdik. Bir kısmını daha bölgesel alanlarda çalışacağız.” diye konuştu.

"HAVZA MODELİ"

Salıcı bu çerçevede oluşturdukları Havza Modeli’ni, “Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan orası bir havzadır. Burada bir çalışma yapabilirsiniz. Kentlerde yaşayan nüfusun beklentilerin ortaklaştığı yerler var. Güney illerin de başka bir çalışma yapabilirsiniz. Hatay’dan Antalya’ya kadar olan hatta başka bir çalışma yapabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

"KÜLTÜREL OLARAK BENZERLİK"

Salıcı Havza Modeli’ni şu sözlerle anlattı: “Havza derken çoğunlukla kültürel olarak da birbirine benzerlikler taşıyan alanlardan bahsediyorum. Büyük aileler var. Geçişken, yani üç ilde de olan aileler ya da üç ilçede yaşayan nüfus var. Ama üç ilçenin her biri ayrı bir ile bağlı. Eğer biz meseleye sadece idari bölünme üzerinden bakarsak, doğal olarak her ilçe kendi ilindeki yerde oy verecek. 

"ÜÇ FARKLI İLDEN GELİYOR OYLAR"

Ama bu üç ilçenin ortaklaştığı bir yerde, öyle kanaat önderleri var ki o kanaat önderleriyle temas ettiğiniz zaman siz Ağrı’daki nüfus üzerinde de, Ağrı’daki bir seçmen grubu üzerinde de etkili olabiliyorsunuz. Aynı zamanda başka bir ildeki seçmen grubuna da temas etmiş olabiliyorsunuz. Günün sonunda o üç ilçenin de tamamının CHP’ye oy vermesini sağlıyorsunuz ama üç farklı ilden geliyor oylar. Bizim için toplamda hem  milletvekili çıkarıyor olmamız, hem de toplamda CHP’nin oyunu arttırıyor olmamız önemli.”

chp 30 il oy milletvekili doğu çalışma oğuz kaan salıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları