Doğu Perinçek sonunda bunu da yaptı: Eski dava arkadaşlarını yoldaşlarını hedef aldı!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Habertürk TV'de gündemle ilgili değerlendirmelerde Mahir Çayan ve Deniz Gezmiş'i de konuya dair etti.

Doğu Perinçek sonunda bunu da yaptı: Eski dava arkadaşlarını yoldaşlarını hedef aldı!
Doğu Perinçek sonunda bunu da yaptı: Eski dava arkadaşlarını yoldaşlarını hedef aldı! iyihaberim

Doğu Perinçek, Vatan Partisi'nde meydana gelen istifalar sonrasında Habertürk TV'de gündeme dair değerlendirmeler yaptı.

Konuşması sırasında partisinden istifa eden 108 kişiye tepki göstererek HDP'nin kapatılması üzerinden sol ideolojinin simge isimlerinden Mahir Çayan ve Deniz Gezmiş'e yönelik sert eleştirilerde bulunan Perinçek, şu ifadelere yer verdi:

"Esas olarak partinin HDP kapatılsın tavrına karşı koyan insanlardır. Onlar partimiz için ayak bağı. Parti programına karşı olduğu için haysiyet kuruluna verip atarız. Türk milleti kavramına karşı çıkmışlardır. Türk milleti olduğumuz için Kürdistan programını bozduk. "Türk Milletiyiz" kavramı bizim için vazgeçilmez kavram. 108 değil 108 bin kişi 'Türk milletiyiz' kavramına karşı çıksın hiç fark etmez, atarız. Burada partinin oybirliği kararı söz konusu. Vatan Partisi bu tür eğilimler çıktığı zaman onları eğitmeyi çalışır. En son 4-5 gün içinde 700 kişiyi topladım zoom üzerinden. Benim karşıma sahte solu getirmeyin. Orada bizim duruşumuz son derece önemlidir. Ben 1968 gençlik hareketinin lideriyim. Deniz Gezmişler, Mahir Çayanlar benim emrimdeki kişilerdir. Silahlı mücadele girişimi başlayınca, onların karşısına ben çıktım ama gene çıkarım."

işte o söylediği sözler:

 

 

 

batan partisi doğu perinçek habertürk mahir çayan deniz gezmiş sert eleştiri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları