Cumhur İttifakı'da Bahçeli krizi: Erdoğan diretiyor Bahçeli direniyor!

Son günlerde gündemdeki yerini koruyan Cumhur İttifakındaki çatlak bir kez daha ortaya çıktı.

Cumhur İttifakı'da Bahçeli krizi: Erdoğan diretiyor Bahçeli direniyor!
Cumhur İttifakı'da Bahçeli krizi: Erdoğan diretiyor Bahçeli direniyor! iyihaberim

AKP'nin çalışmaları henüz sonuçlanmadı ama MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli önerilerini sundu.  Dar ve daraltılmış bölge seçim sistemlerine karşı olduğunu kayıtlara geçiren Bahçeli seçim barajı için de “Makul düzeye indirilmeli ve siyasi partilerin ittifak kurması halinde de uygulanmalıdır” diye konuştu.

CUMHUR İTTİFAKINI GENİŞLETMEK

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, AKP ve MHP arasında seçim sistemi değişikliği konusunda ciddi bir görüş ayrılığı olduğuna dikkat çeken kaynaklar, “Erdoğan hem Cumhurbaşkanlığını kazanmak hem de Meclis çoğunluğunu elde etmek için ittifakı genişletmeye çalışıyor. Bahçeli ise her ne kadar 'Cumhur İttifakı'nın zeminini genişletmek amacıyla yapılan temas ve ziyaretlerden rahatsız olmamız söz konusu değildir, desteğimiz tamdır' dese de MHP dışında bir arayışa sıcak bakmıyor" görüşünü dile getirdi.

ÖNÜNÜ KESİYOR

Buna göre “Baraj yüzde 7’ye düşsün, bu baraj ittifak içindeki partilere de uygulansın” demek BBP, Saadet Partisi ya da başka partilerin Cumhur İttifakı’na girişini anlamsızlaştıracak, dolayısıyla katılım ihtimalini zayıflatacak. Muhalefete göre MHP bu anlamda diğer partilerin Cumhur İttifakı’na girmesinin önünü kesiyor...

 

Cumhur İttifakı erdoğan bahçeli mhp akp genişletme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları