E Okul öğrenci girişi VBS ekranı ile 2021 dijital karne notları hemen öğren! e-Karne notları görüntüleme (MEB E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi VBS)

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre birinci dönem karneleri e karne üzerinden verilecek. İlkokul, ortaokul ve lisede okuyan milyonlarca öğrenci E Okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden E-karne görüntüleme yapabilecek. E Okul VBS giriş ekranı ile karne notları, not ortalaması ve takdir teşekkür hesaplama gibi birçok işlemini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Peki e-karneler ne zaman verilecek? 2021 e okul ile dijital karne notu görüntüleme nasıl yapılır?

E Okul öğrenci girişi VBS ekranı ile 2021 dijital karne notları hemen öğren! e-Karne notları görüntüleme (MEB E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi VBS)
E Okul öğrenci girişi VBS ekranı ile 2021 dijital karne notları hemen öğren! e-Karne notları görüntüleme (MEB E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi VBS) iyihaberim

Milyonlarca öğrenci için birinci dönem yarıyılı başlıyor. Uzaktan eğitime devam eden öğrenciler E Okul VBS giriş aracılığıyla karne notu sorgulama ve ortalama hesaplama ekranını kontrol ediyor. 22 Ocak 2021 Cuma günü birinci dönemin bitmesiyle birlikte takdir ve teşekkür belgeleri dijital ortamda alınacak. Peki e-karneler ne zaman verilecek? 2021 e okul ile dijital karne notu görüntüleme nasıl yapılır?

E-KARNELER NE ZAMAN VERİLECEK?

e-Okul'da karne yoğunluğu yaşanırken öğrenciler e karnelerin verileceği tarihi merak ediyor. 2020-2021 eğitim öğretim döneminin sonu olan 22 Ocak 2021 Cuma günü karneler verilmiş olacak. Bakan Selçuk'un açıklamasında yer aldığı gibi karnelerin e-karne olarak dijital yolla verilmesi bekleniyor…

E-KARNE NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

Öğrencilere dijital olarak verilecek e-Karneler Milli Eğitim Bakanlığı'nın e-Okul sistemi üzerinden paylaşılacak. Tüm öğrenciler karnelerine "e-okul.meb.gov.tr" internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, "takdir ve teşekkür" belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek.

Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları ile kolayca erişim sağlanabiliyor.

E-Okul VBS'ye giriş yapmak için ilk önce "e-okul.meb.gov.tr" adresine giriş yapmanız ve ardından karşınıza çıkan ekrana sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor. Bu bölümde ise öğrencinin kimlik bilgileri veya eğitim bilgileri istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılmaktadır.

Tüm bu adımları eksiksiz yaptığınız takdirde, sisteme giriş yapabilir ve öğrencinin tüm not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sistemde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve daha birçok bilgiye ulaşmak mümkün.

E-OKUL GİRİŞ İLE KARNE, TAKDİR-TEŞEKKÜR ALMA

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri karnelerini e-Okul üzerinden dijital olarak alacak. Milli Eğitim Bakanlığınca ilkokul, ortaokul ve lise karneleri ile takdir, teşekkür belgeleri elektronik ortamda öğrenci ve velilerin erişimine açılacak.

Bakanlıktan alınan bilgiye göre, ilkokul, ortaokul, lise kademelerindeki tüm öğrenciler karnelerine "e-okul.meb.gov.tr" internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, "takdir ve teşekkür" belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek.

Lise kademesindeki öğrenciler diplomalarını ve talep etmeleri halinde "takdir, teşekkür, onur ve üstün başarı" belgelerine belirlenecek tarihlerde dijital olarak ulaşabilecek.

e-Okul sistemine giriş yapabilmek için https://eokulyd.meb.gov.tr/ internet adresini açın. Belirlenen adreste sol ekranda "Yönetim Bilgi Sistemi" sağ ekranda ise "Veli Bilgilendirme Sistemi" yer alıyor. Öğrencilerin ve velilerin sisteme giriş yapabilmeleri için "Veli Bilgilendirme Sistemi" yazan kutucuğa tıklamaları ardından ise ekranda istenilen bilgileri girmeleri gerekiyor.

Sisteme giriş yaptıktan sonra sol ekranda yer alan "e-Karne" sekmesine tıklayın. Buradan karne ve takdir-teşekkür belgelerine ulaşabilirsiniz.

e okul e okul öğrenci girişi 2021 dijital karne notlar e-Karne notları görüntüleme e karne meb E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi VBS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları