Tesla'nın CEO Elon Musk'tan müjdeli haber

Tesla ve Space’in CEO’su Elon Musk, sosyal medyada yaptığı açıklamalarla en iyi karbon yakalama sistemini geliştirene 100 milyon dolar (yaklaşık 740 milyon TL) ödül vereceğini duyurdu.

Tesla'nın CEO Elon Musk'tan müjdeli haber
Tesla'nın CEO Elon Musk'tan müjdeli haber iyihaberim

Gezegenimizin dört bir noktasında küresel ısınma ve iklim değişikliği nedeniyle mücadele içerisinde olduğu biliniyor. Bu mücadeleye katılan son isim Elon Musk oldu. 

Tesla ve Spacex'in sahibi ve CEO'su olan Elon  Musk, en iyi karbon yakalama sistemini geliştirene 100 milyon dolar (yaklaşık 740 milyon TL) ödül vereceğini ilan etti.

DETAYLI AÇIKLAMA ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA

Amazon'un sahibi Jeff Bezos'un ardından dünyanın en zengin ikinci insanı konumunda olan Musk açıklamayı kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptı. Musk'ın dün gece saatlerinde yaptığı açıklama kısa sürede 250 binin üzerinde kullanıcı tarafından beğenildi. Musk konu ile ilgili detaylı açıklamayı önümüzdeki hafta yapacağını söyledi.

KARBON YAKALAMA SİSTEMİ NEDİR? 

Karbon yakalama sistemi iklim değişikliğini önlemek için, büyük enerji tesislerinden ve enerji santrallerinden CO2'yi yakalayıp, sıkıştırarak, daha sonra bunu havaya salmak yerine, yeraltına, örneğin, tükenmiş petrol yataklarına enjekte etmek anlamına gelen bir yöntemdir.

Kaynak: NTV

 

Tesla elon musk para ödül karbon yakalama sistemi 100 miyon dolar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları