Abdulkadir Selvi açıkladı: Kılıçdaroğlu, İnce konusunda kararını vermiş

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Muharrem İnce konusunda nasıl bir karar verdiğini açıkladı.

Abdulkadir Selvi açıkladı: Kılıçdaroğlu, İnce konusunda kararını vermiş
Abdulkadir Selvi açıkladı: Kılıçdaroğlu, İnce konusunda kararını vermiş iyihaberim

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni parti kuracak olan Muharrem İnce konusunda nasıl bir karar verdiğini dile getirdi. Selvi’nin aktardığına göre CHP liderinin “İnce’yi kazanmak gibi çabası yok.” diye ifade etti.

Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında CHP’nin son cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile ilgili olarak şunları yazdı:

Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce konusunda kararını vermiş, İnce’yi kazanmak gibi bir çabası yok. Tam aksine, Muharrem İnce’nin CHP’den ayrılmasını bekliyor.

Dün de İnce’nin parti kuracağına ilişkin bir soruya, “Hayırlı olsun arkadaşlar. Parti kurmak serbesttir. İsteyen parti kurabilir” dedi.

Parti kurmak serbest de, senden gidecek. Evet, Muharrem İnce’nin seçim gecesi ve Kılıçdaroğlu ile ailece yenilen yemek konusunda hataları oldu. Ama Kılıçdaroğlu’nun Muharrem İnce’nin CHP’de kalması mı iyi olur, yoksa gitmesi mi diye analiz yapmasında yarar var. Çünkü sorun Muharrem İnce ve Mehmet Ali Çelebi değil.

Sorun, kendisini Atatürkçü ve Cumhuriyetçi olarak gören bir kesimin partide kendisini sahipsiz hissetmesi. Muharrem İnce’yi aşan bir durum söz konusu.

 

Kılıçdaroğlu karar verdi muharrem ince chp ayrılma abdulkadir selvi yazı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları