İBB, AKP dönemindeki dosyalarına soruşturma açtı

BB müfettişleri, AKP yönetimindeyken İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) milyonlarca liralık paranın nereye gittiğini araştırıyor.

İBB, AKP dönemindeki dosyalarına soruşturma açtı
İBB, AKP dönemindeki dosyalarına soruşturma açtı iyihaberim

İBB müfettişleri taşınmazların neden alındığı incelenirken soruşturmaya mülkiye müfettişleri de el koydu.

Sözcü'nün internet sitesinde yer alan habere göre, İBB müfettişleri, AKP yönetimindeyken İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) bazı tanıdık isim ve vakıflardan kullanılamaz durumda milyonlarca liralık taşınmaz aldığını da ortaya çıkardı. Bu dosyaların başında İBB tarafından 25 Ağustos 2015'te satın alınan Fatih'teki Fatih İlim ve Kültür Vakfı'na ait 3 taşınmaz geliyor.

Vakfın “Tuba Kuran Kursu“ olarak kullandığı ve şu an boş olan bin 207 metrekare alanı kapsayan 3 parsele AKP döneminde İBB, toplam 10 milyon 365 bin TL ödedi. Yeni yönetim tarafından yapılan incelemede; binanın güçlendirme çalışması yapılarak kullanılması mümkün olmadığı görüldü. İBB'nin Avcılar'da Türkiye İlmi ve İçtimai Hizmetler Vakfı'na ait riskli binayı 5.7 milyona aldığı ve binanın kullanılamadan yıkıldığı da tespit edildi. Bu binaların neden alındığı incelenirken soruşturmaya mülkiye müfettişleri el koydu.

İBB AKP dönemi dosya taşınmaz mal el koyma soruşturma milyonlarca lira
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları