Barış Yarkadaş canlı yayında Türkiye'de korona aşısının kaç yıl süreceğini açıkladı!

CHP Eski Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş katıldığı canlı yayında Sağlık Bakanlığı’ndan aldığı bilgiyi paylaştı.

Barış Yarkadaş canlı yayında Türkiye'de korona aşısının kaç yıl süreceğini açıkladı!
Barış Yarkadaş canlı yayında Türkiye'de korona aşısının kaç yıl süreceğini açıkladı! iyihaberim

Gazeteci Gürkan Hacır'ın sunduğu Uğur Dündar, İsmail Saymaz, gazeteciler Barış Yarkadaş, Yönetim Uzmanı Elfin Tataroğlu’nun katıldığı Şimdiki Zaman programı KRT ekranlarında başladı.

Barış Yarkadaş, Şubat ayında Türkiye’ye sadece 3 milyon aşı geleceğini ifade etmesi dikat çekti.

Yarkadaş ayrıca aldığı bilgiye göre aşılama sürecinin iki yıla yayılacağı konusunda plan yapıldığını dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Eski Milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş, canlı yayında Sağlık Bakanlığı’ndan gizlice sızdırılan bilgiyi paylaştı. Barış Yarkadaş, Sağlık Bakanlığı’ndan çok önemli bilgiler alan ve bir dönem oralarda bürokratlık yapmış ve bazılarının da görevde olduğu bazı kişilerden bilgi aldığını söyledi.

Yarkadaş, Şubat ayında Türkiye’ye yaklaşık 3 milyon doz aşının gelmesi beklendiği bilgisini paylaşarak, “Şubat ayında 3 milyon doz aşının daha gelmesi bekleniyor. Fakat daha kötü haber şu… Yine aldığım bilgiye göre, şimdilik bunu açıklamıyor ama aşının Türkiye’de yapılma sürecini iki yıla yayan bir plan yapılmış. Sürecin iki yıla uzayacağı söyleniyor. Bunda en temel etkenlerden biri şu: Küresel Aşı Erişim Komitesi’ne Türkiye’nin girememiş olması” dedi.

Yarkadaş ayrıca, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Küresel Aşı Erişim Komitesi konusunda yanlış bilgilendirildiğini belirterek, sözlerini şöyle devam ettirdi:

"Bugün de bu konuyla ilgili Halk Sağlığı Uzmanı Doktor Nuriye Ortaylı bir açıklama yaptı ve dedi ki; ‘Bakan Koca’ya (Küresel Aşı Erişim Komitesi) Covax konusunda yanlış bilgi verilmiş. Hala girebiliriz ve dünyada aşılardan temin edebilme şansımız olabilir. Sayın Bakan,Covax’ı doğru bilmiyor”

İŞTE O KONUŞMA:

 

krt barış yarkadaş türkiye koronavirüs aşı 2 yıl aşılama sürme Uğur Dündar İsmail Saymaz Barış Yarkadaş Elfin Tataroğlu Şimdiki Zaman Gürkan Hacır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları