Polis Akademisi 27.Dönem POMEM sınavı/mülakatları ne zaman? POMEM sınav yerleri - sınav giriş belgesi yayınlandı mı?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda 27.Dönem POMEM sınav tarihi belli oldu. Sınav tarihinin belli olması ile birlikte en önemli konu POMEM sınav yerleri/sınav giriş belgesi alma ekranı olmaktadır. Polis olmak isteyen kişileri yakından ilgilendiren bu sınav için 2020 Aralık ayında başvuru işlemleri tamamlanmıştı. Peki; 27.Dönem POMEM sınavı/mülakatları ne zaman? Polis Akademisi POMEM sınav giriş belgesi/sınav yerleri yayımlandı mı?

Polis Akademisi 27.Dönem POMEM sınavı/mülakatları ne zaman? POMEM sınav yerleri - sınav giriş belgesi yayınlandı mı?
Polis Akademisi 27.Dönem POMEM sınavı/mülakatları ne zaman? POMEM sınav yerleri - sınav giriş belgesi yayınlandı mı? iyihaberim

27.Dönem Polis Akademisi POMEM sınav tarihi belli oldu. Adaylar sınavlara girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilecek olup Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine uygun olarak kontroller gerçekleştirilmektedir. Sonrasında ise fiziki yeterlilik sınavı süresi başlamaktadır. Peki; 27.Dönem POMEM sınavı/mülakatları ne zaman? Polis Akademisi POMEM sınav giriş belgesi/sınav yerleri yayımlandı mı?

POLİS AKADEMİSİ POMEM SINAV TARİHİ

27. Dönem POMEM sınavları Ön Sağlık Kontrolü aşamasıyla 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacaktır.

Başvuru merkezleri ve tarihleri ilerleyen günlerde Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi www.pa.edu.tr adresinde açıklanacaktır.

27. DÖNEM POMEM SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYIMLANDI MI?

27. Dönem POMEM sınavının giriş belgeleri henüz yayımlanmadı. Polis Akademisi 27. Dönem POMEM sınav yerlerini belirlediğinde haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

SINAV ESASLARI

Adaylar POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. POMEM'e giriş sınavları, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı şeklinde yapılır.

İnternet üzerinden ilan edilen yer ve tarihte adayların POMEM Giriş Sınavları yapılacaktır. Adayların ikamet illerine göre belirlenen sınav merkezleri ve sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez. Hakkında "Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz" kararı verilen adaylar, aynı başvuru dönemi içinde başka bir sınav komisyonuna başvuramazlar. Sınav komisyonu kararlarına itiraz edilemez.

ÖN SAĞLIK KONTROLÜ

Adaylar POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. Ön sağlık kontrolü Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre yapılır. Ön sağlık kontrolü komisyonu adaylar hakkında "Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur" veya "Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz" şeklinde karar verir. Hakkında "Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz" kararı verilen adaylar, bir sonraki sınav aşamasına geçemezler.

FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI

Ön sağlık kontrolü komisyonu tarafından "Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur" kararı verilenler, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar. Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçme işlemini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar. Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.


Başarılı olmak için yüz tam puan üzerinden en az altmış puan almak zorunludur. Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar mülakat sınavına tabi tutulurlar.

UYARI: Fiziki yeterlilik sınavında adayların tabi tutulacağı parkur ve talimatı ayrıca Polis Akademisi Başkanlığının www.pa.edu.tr resmi internet sayfasından duyurulacaktır. Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavında yanlarında spor hareketlerine uygun kıyafet ve ayakkabı getirmeleri faydalarına olacaktır.

MÜLAKAT SINAVI

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutulurlar.

Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,
b) Kendisinden istenileni kavrama,
c) Özgüveni,
ç) İfade etme yeteneği,
d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

polis akademisi pomem sınavı sınav yerleri mülakat sınav giriş yerleri sınav giriş belgesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları