Davutoğlu açıkladı: Erken seçim ne zaman olacak?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, erken seçimle ilgili açıklama yaptı.

Davutoğlu açıkladı: Erken seçim ne zaman olacak?
Davutoğlu açıkladı: Erken seçim ne zaman olacak? iyihaberim

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, basın kuruluşlarının Ankara temsilcilerine gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Ahmet Davutoğlu, erken seçimle ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye seçim psikolojisine girmiştir. 2021 yılında seçim olma ihtimali yüksek" ifadelerini kullandı.

"Ülkenin 2,5 yıl daha aynı zihniyetle yönetilmesi doğru değil" açıklaması yapan Davutoğlu, "Türkiye seçim psikolojisine girmiştir. Biz hangi dönemde, ne zaman seçim olursa hazırız" dedi..

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde yaşananların, 22. yüzyılın düzeniyle ilgili ilk işaretleri ortaya koyduğuna dikkati çeken Davutoğlu, ortak akılla zihnen ve ruhen 22. yüzyıl planlaması yapılması gerektiğini söyledi. Dünyada son 1 yılda büyük bir dalgalanma yaşandığını, böyle dönemlerin ülkeleri olumlu ya da olumsuz yönde ayrıştırdığını dile getiren Davutoğlu, "Maalesef son 1 yıla baktığımızda 22. yüzyıla hazırlanan bir Türkiye değil, 90'lara 70'lere dönmüş bir Türkiye görüyoruz" görüşünü savundu. Davutoğlu, dünyanın insan hakları ve özgürlükler konusunda yepyeni dönüşümler yaşadığını, Türkiye'nin ise 1990'lı yılların mantığı içinde olduğunu öne sürdü.

"SEÇİME HAZIRIZ" MESAJI

"Erken seçim" konusuna da değinen Davutoğlu, "Ülkenin 2,5 yıl daha aynı zihniyetle yönetilmesi doğru değil. Türkiye seçim psikolojisine girmiştir. Biz hangi dönemde, ne zaman seçim olursa hazırız" diye konuştu. Bazen şartların seçimi dayattığını ifade eden Davutoğlu, "2,5 yıllık iktidar performansına baktığımda, Cumhur İttifakı'nın içindeki kırılganlığa baktığımda, bu şekilde ülkenin 5 yılı doldurması, psikolojik olarak, ekonomik olarak, siyasi olarak çok zordur" görüşünü paylaştı.

"2021 YILINDA SEÇİM OLMA İHTİMALİ YÜKSEK"

Ekonomide takip edilen politika bu şekilde sürerse gelecek aylarda ekonomik daralmanın çok daha fazla olacağını ileri süren Davutoğlu, "2021 yılında seçim olma ihtimali yüksektir" değerlendirmesinde bulundu. Seçimde en güçlü partilerden birisinin Gelecek Partisi olacağını iddia eden Davutoğlu, "Dip dalga 'Gelecek Partisi' diyor. Ondan eminiz. Olacak seçime de hazırız" ifadesini kullandı.

gelecek partisi davutoğlu erken seçim ne zaman 2021
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları